Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Melyik szelidíthetőbb meg könnyebben? Nem kell, hogy tudjon beszélni, csak az a lényeg, hogy jó társ legyen :)

Nimfa vagy hullámos?



2012. jún. 17. 20:35
 1/8 A kérdező kommentje:
És még szeretném megkérdezni, hogy hol lehet kézzel neveltet venni, vagy nagyon fiatal fiókát?
2012. jún. 17. 20:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Kézzel nevelt madarat tenyésztőtől lehet venni, díszállat kereskedő nem foglalkozik ilyennek. Nekem tetszik a nimfa is, a hullámos is. A nimfa élesebb hangú, de tapasztalatom szerint hamarabb szelídül.
2012. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Szerintem is hamarabb szelidül. Most van egy hullámosom, de nem nagyon akar szelidülni, már fél éve itt van, sajnos túl idősen vettem, és nem szokta meg az embereket. De azért nagyon szeretem :) Viszont nagyon szép, és egyik ismerősöm szeretné, ha odaadnám neki tenyészpárnak, nincs ínyemre, de megegyeztünk, hogy ő fogja elhozni a tojóját, és mivel van még egy ketrecem, ezért kondolkoztam egy újabb papagájban. Főleg, ha a hullámosomnak lesz párja.
2012. jún. 17. 21:06
 4/8 anonim ***** válasza:

NEM NEM!!!!

A hullámos pár nap alatt megszelídűlhet, nekem pl. kevesebb mint egy nap alatt kézhez szokott. A nimfát hosszú hetekig szelídítettem.

2012. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja, és nekem egy év után, előtte nem is próbáltam. Kérdező, ha neked nem sikerül, valszeg rossz a módszered.
2012. jún. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rossz a módszerem, de 1 évesen vettem, embert azelőtt csak akkor látott, mikor élelmet adott neki, egyébként a fajtársaival volt együtt. De mindenképpen kézzel neveltet szeretnék venni.
2012. jún. 18. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező tőlem vehetsz nimfát, csak az hangosabb, csípősebb, és rengeteg idő elnyerni a bizalmát. Az enyém minden reggel amikor felkel a nap, elkezd zajongani mert unatkozik. De nagyon hangosan....

A hullámos jóval halkabb és általában nem szokott csípni ha közelítesz felé. De persze vannak kivételek. A hullámos kevesebbet eszik, és mivel kisebb kevesebb hely is elég neki.

És persze gyengébben is csíp. Hallottam olyat, hogy egy nimfa kiharapott egy darabot az ember ujjából...


De nem akarlak lebeszélni, a te döntésed...

2012. jún. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Több tenyésztővel is beszéltem már, csak túl messze laknak tőlem, és azt mondják, hogy akiket ők kézzel neveltek föl, azok nem csípnek, de lehet, hogy maradok a hullámosnál. Amúgy foglalkozol kézzel neveléssel?
2012. jún. 19. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!