Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem eszik a hullámos...

Miért nem eszik a hullámos papagájom zöldségeket/gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Írták hogy a papagájuk úgy közeledett feléjük hogy mindenféle finomságokat adtak nekik, gondoltam én is bevágódok nála , már rárepül a tenyeremre , de csak akkor ha ! Papagáj eledel van a kezembe... Adtam már neki Répát , Almát, kivit , barackot , narancsot, mandarint főtt tojást , főtt krumplit, egyszóval kb tucatnyi mindent kipróbáltam, És.Nem.Eszik.Meg.Semmit. csak a boltban kapható tápot... Valami ötlet? vagy csak egyszerűen nem kell neki?:D
2012. jún. 18. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A salátát próbáld meg, az enyém nagyon szerette. A rács közé téve összekötve.
2012. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, a saláta is jó, meg a zeller zöld. Az enyém azt szereti nagyon. Mikor rakom be a kalitkába, már a kezemből veszi ki. :)
2012. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Salátával óvatosan. Csak olyat adj neki ami 100% permetmentes tehát a boltit messziről kerüld el. És csak mértékkel kapjon belőle.


Fürtös kölest próbáltad már?

A gyümölcsökről,zöldségekről,tojásról alapból nem tudja hogy ehető és finom. Mindennap tegyél be neki valamit a magokon kívül(1-2 hetente mindenképp adj neki főtt tojást). Reszelve,karikákban,kockázva,kis darabokban,stb. kísérletezd ki hogy mit milyen formában eszik meg.

Ha eszik mondjuk az etetőjében lévő almából és ízlik neki akkor miután még 1-2 alkalommal evett belőle tehát rögzült benne hogy hogy néz ki az alma és milyen az íze a kezedből is enni fog belőle mert felismeri.

2012. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A salátát próbáltam, nem eszi... a zeller zöldet viszont elkezdte csipegetni!:D Fürtös kölest még nem próbáltam, de veszek, mert hallottam hogy beválik , főtt tojást 2 hetente így is úgyis rakok be neki.


Köszönöm a válaszokat!:)

2012. jún. 18. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyémeknek a fürtös köles és a magkeverék a kedvencük (a hullámosoknak).

A nimfámnak pedig a búza és a fürtös.

2012. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és szeretik a salátát is.
2012. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Imeros kerdes.

Szukseguk van a zoldre ne azert hogy a kazedre repuljon es nem csak a kedvenceket kell adni neki.

Akar csak a gyerekednek sem adhatsz mindig csokit.

Szoval ossze kel vagdalni aprora plzeller zold repa paprika es a tetejere szord ra egy keves magot, vagy keverd is ossze .Az enyemek

Oda sem mennek a talhoz ha nem latjak a magot inkabb nem esznek egesz nap.Ugyan is kenytelen voltam ezt csinalni mivel hogy ha elottuk van a mag akkor nem kell nekik sem gyumolcs sem zolseg mindegy hogy fel van akasztva vagy aprora van vagva.Szoval elvettem a magos edenyt, es ez be jott.A furtoskolessel ovatosan mert akkor csak azt akarjak.Ha la vagsz egy darabot es a tenyeredre teszed akkor elobb utobb ra szalnak a kezedre.

2015. jan. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!