Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan költsek ki egy galambto...

Hogyan költsek ki egy galambtojást?

Figyelt kérdés

Találtam egy galambtojást, a galamb aki kitojta valszeg elpusztult, mert elhagyta. Ötletek hogy mit kezdjek vele?

Valaki aki ért hozzá segítsen kérem!



2012. jún. 24. 11:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Ülj rá xDD

De szerintem ha még finom melegbe teszed, és még ha netán ki is kel, nem fogod tudni táplálni, hacsak meg nem rágod neki a kaját :DD Vagy pépet csinálsz neki... Tedd melegbe, vagy nézz utána, hány fok van a fészekben, mikor költi a galambmama a tojást, és biztosítsd neki azt a meleget...

Aztán pépelj neki kajcsit :DD

2012. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
először kikelteni kellene, az etetésen a kisebb gond :D
2012. jún. 24. 12:55
 3/27 anonim ***** válasza:
Se hogy, nem tudod te azt biztosítani amit a galambszülők.
2012. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

ne mondjatok ilyeneket, ki fogja tudni költeni és ne űzzetek belőle viccet hogy üljön rá!

én abban a helyzetben vagyok amiben te!én is találtam 2 galambtojást.

sokat olvastam a költésükről.


kikeltés: 1 tipp: bélelj ki egy dobozt vattával és rakd bele a tojást és rakj felé infralámpát.

2 tipp:egy szalvétára rakj lisztet hogy teljesen ellepje a tojást és világítsd infralámpával.


táplálás:először is vegyél madáreledelt állatkereskedésben és ha megvan a mag akkor önts bele egy maréknyit a turmixgépbe és aprítsd porrá, teljesen mint a kristálycukrot, helyezd tálba a port és egy nagyon kevés olyan 1-2 mm vizet rakj bele hogy legyen ilyen nedves magpép.fecskendővel szívd fel és adj egy pici adagot a fióka szájába.

gondozás:hogyha kikel akkor is meleg helyet kell biztosítani neki.egy nagy dobozd bélelj ki vattával és a sok vattára rakj egy már nem használt rongyot.mert arra fog pisilni, kakilni.és a rongy alatt mégis ott lesz a vatta és meleg lesz neki.2 óránként etesd.fecskendővel.

1 és fél hónaposan:etesd 1 és fél hónaposan kisebb magokkal pl:rozs,repce,lenmag,borsó,pohánka,köles,cirok,főtt kukorica szemek,szotyi

4 hónaposan:etesd 4 hónaposan nagy magokkal pl:árpa,zab,bükköny,bab,konkoly,tökmag,csillagfürt

a galambok magevők tehát magokat adj nekik.de amit a magokon kívül szeretnek:dercés takarmány,lágyeleség megnedvesítve vízzel,granulátumok,apró csigák,és növények kisebb zsenge hajtásait.de ezeket csak 1 hónaposan add nekik.

egyéb:kelésüktől 28-35 napig fiókák.hogyha csipog akkor még fióka de hogyha elkezd turbékolni az jelenti hogy már felnőtt.

ivarérés:4 és fél,5 hónapos korukban válnak ivaréretté, de tenyészteni csak 7-8 hónapos korukban ajánlott mert ekkorra érhetik el a tenyészérettséget.



jó szórakozást kívánok a neveléshez ha valamit még tudni szeretnél írj nekem privátban!


ami a többieket illeti hagyjátok a hülyeségekkel békén és ne írjatok olyat hogy üljön rá meg ezek.értelmes válaszokat írjatok.azért írt hogy segítsünk neki nem azért hogy zagyvaságokat beszéljenek!

2012. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
ja és még néha azt is kell hogy fecskendőbe felszívsz vizet és akkor a csőrébe folyatod hogy néha egy kis vizet is kapjon!
2012. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
De nem tudod kikölteni, mert a tojásnak nem elég a meleg. Páratartalom kell neki akkor a tojásokat forgatni is kell hogy rendesen fejlődjön a fióka. Nem tudsz felnevelni egy tojást.
2012. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

de sikerülni fog neki.csak bízni kell benne én is költöttem ki számtalan tojást.

ha infralámpával melegíted akkor sikerülni fog de néha meg kell majd forgatnod hogy a tojás minden részére jusson meleg.

2012. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
NAh és a párával mivan? Majd locsolgatni fogod?
2012. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
nem kell locsolgatnia!én azt olvastam hogy úgy is lehet hogy egy edénybe rakja az edénybe önt egy nagyon pici vizet olyan 3mm-t és akkor forgatja fél óránként!
2012. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem értesz te hozzá, látom a kérdésedet hogy mivel kell etetni egy ilyen kisgalambot, ha tapasztalt lennél tudnád!
2012. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!