Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Én voltam béna?

Én voltam béna?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt volt egy nimfa papagájom. Nagyon szerettem,, ballagásomra kaptam. De az a madár utált engem. Nem fogadott el semmit tőlem, hiába rajongtam körbe. hiába ültem órákig a kalitka előtt és beszéltem hozzá, és ha a kalitka közelébe mentem, hangosan fújt és rikácsolt. Pedig soha nem bántottam, nem ijesztettem meg. Aztán évek múlva annyira elfajult a dolog, hogy a szomszédok is panaszkodtak, mert mindig rikácsolt. Ha beléptem a házba, már el is kezdte, és ha a közelébe mentem, akkor tátogott a csőrével, meg sziszegett. Ha beraktam az ujjam, akkor megcsípett, úgyhogy egy idő után már azt sem mertem.


Aztán az lett a vége, hogy kerestem egy madárházat, ahol befogadták, és így legalább a fajtársaival lehet. De én olyan szomorú vagyok miatta. Lehet, hogy most boldogabb, de én nagyon szerettem. :( Mégis mit csináltam rosszul? Mit kellett volna tennem? Egyáltalán jól tettem, hogy lemondtam róla?



2012. jún. 25. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy van, ahogy leírtad, akkor szerintem nem te voltál a hibás. Elképzelhető, hogy az előéletében történt valami amire emlékeztetted, pl rosszul bántak vele, erősen megfogták stb. A legjobb megoldás így látatlanba az volt, amit cselekedtél, hogy beadtad a fajtársai közé, ahol talán megnyugszik.


Azt ajánlom, ha ennyire szeretted, hogy esetleg szerezz be egy másikat, akit csak is kizárólag egy rendes tenyésztőtől veszel, nagyon fiatal korban. A legjobb az volna, hogy ha kézzel neveltet sikerülne találnod, csak azt az ilyen olcsóbb madaraknál nem sokan vállalják be, mert gyakran többe kerül maga az etetőtáp, mint a madár. De ha nagyon fiatal madarad szereznél, azzal is biztos jó barátságot tudnál kialakítani :) Remélem kicsit megnyugtattalak.

2012. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor jól van. :) Legalább most már jó helyen van, biztos nagyon boldog a fajtársaival. Amikor meglátogattam, akkor legalábbis úgy tűnt, jól érzi magát. Ott tud repülni, meg barátkozhat a többi papagájjal. Amúgy állatboltból hoztuk, lehet hogy ott érte valami. Az új madár jó ötlet lenne, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni, nehogy megint rossz vége legyen. :( Amikor vettük, akkor nem is tudtam, hogy létezik olyan, hogy tenyésztő. Most már biztos másképpen csinálnám. Szegény madár. :( Mi érhette...
2012. jún. 25. 15:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Az első héten jobb ha békén hagyod, aztán elkezdhetsz vele foglalkozni. Nekem a nimfám 3 hét alatt szelíd lett, de ha ilyen agresszív volt, lehet nem a te hibád.
2012. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ja és igen, kereskedésből nem érdemes venni. Tenyésztőtől vegyél, és ahogy az első is írta, a legjobb a kézzel nevelt, de nem muszáj, az enyém sem az.
2012. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is tenyésztőtől vettem 2 hetesen. Az első 2 nap mikor hazahoztuk kicsit hagyni kellett mert végig csendben volt és a fejét a szárnya közé tette (ilyen alvó pozícióba) és vagy aludt vagy nézelődött. Meg kellett szoknia az új helyet. Közben mi fecskendőből etettük, majd később átszoktattuk magra. Már 4 éves és már tud beszélni a vállunkra száll, meg a kezünkre fellép fújtatás nélkül (utóbbi kettő már amióta elhoztuk, nem kellett nagyon szelidíteni). Egyébként hím nimfa papagáj.
2012. jún. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: gratulálok, tök jó lehet egy ilyen szelíd madárral élni! :))
2012. júl. 1. 09:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is szelíd, 2 és fél hónaposan vettük, és kevesebb mint 3 hét alatt megszelídült. 4 hete van nálunk. A madárhámot nemigen komálja, de azért szoktunk sétálni a szabadban úgy hogy a vállamon ül.

Hím, és tarka vadszínű. Nagyon aranyos, nagyon szeretjük. :))

2012. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Madárhám? Az meg mi? Ki lehet vele vinni repülni? Azt tök jó lehet!
2012. júl. 1. 19:16
 9/14 A kérdező kommentje:
*A kommenteket olvasgatva egyre inkább az az érzésem, hogy újra belevágok, csak ezúttal jobban beleásom magam a témába. Tenyésztőtől fogom megvenni, és mindent megteszek majd, hogy megszelídüljön. Minden álmom egy szelíd papagáj, olyan, mint a tietek. :)
2012. júl. 1. 19:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá! :D :)

Leírom, én hogyan szelídítettem meg, hátha segít valamit:

Az első pár nap békén hagytam, amit ugye már mindenki tud. Aztán azt csináltam, hogy betettem a kezem a kalitba, és benttartottam egy ideig. Aztán, (ugyan az nap, csak pár perccel később) benyújtottam neki egy kis fürtös kölest. Először még nem evett, de pár perc múlva elkezdett érdeklődni, és a kezemre mászott, hogy hozzáférhessen. Minden nap etettem így fürtössel, majd egy kicsi fürtöcskét leszakítottam belőle, így szinte már a kezemből evett. Ez is csináltam pár napig, majd egy zabszemet nyújtottam neki a kezemből, és elfogatta. Egy párszor így is etettem, majd azt kezdtem el, hogy a tenyeremet megtöltöttem magkeverékkel, és úgy is etettem pár napig, de a simogatást még mindig nem engedte.

Majd amikor már vagy 2, 2 és fél hete volt nálam, bátor voltam és óvatosan kivettem a kalitból úgy, hogy a kezemen ül. Sajnos nem maradt a kezemen, felrepült, és mivel még nem is nagyon repült életében, nem tudta szabályozni a magasságot, így nekiment a plafonnak. Repkedett körbe-körbe, és néha-néha beverte a fejét a plafonba, nem tudta szabályozni a repülési magasságát, így egyszer alacsonyan repült, aztán meg fel egészen a plafonig. Majd leszállt a szekrény tetejére. Nos, ez az első reptetés nem volt valami kellemes a számára.

A kezemet felé nyújtottam, és levettem a szekrényről. Elég sokkos állapotban volt, és erősen zihált. Hányt is. Öklendezett, megrázta a fejét majd a sok köles szana-szét szóródott. Persze nekem kellett feltakarítanom, de ez most nem lényeg.

Nagyon sajnáltam, de ez többször nem is fordult elő. Másnap már jobban a kezemen maradt, de a simogatást még nem engedte. Azt csináltam, hogy óvatosan megsimogattam, persze megcsípett, de kapott jutalomfalatot. Ezt pár napig csináltam, és megértette, nem lesz semmi kára abból, hogy hagyja magát simogatni. Egy héttel később már teljesen szelíd lett, bármikor engette simogatni magát.

Aztán elkezdtem egyre többször vakargatni a nyakát, amit nagyon meg is szeretett, ma meg már szabályosan kéri hogy vakargassam.

2012. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!