Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék néhány kérdést...

Szeretnék néhány kérdést feltenni a nimfa papagájról: Milyen gyorsan szelídül? Hányszor hányas ketrec kell neki? Mennyit kell vele foglalkozni? Melyiket szereti jobban fürtös köles vagy tyúkhúrt? Ha jobban megszelídül lehet vinni sétálni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

2 nimfám van.

Az egyik kézzel nevelt a másik pedig szülők által nevelt de már az odúban simogatták,foglalkoztak vele így pár hét alatt megszokott,megszelídült amikor hozzám került.

40x50x70cm-es kalitka már jó neki ha naponta 3-4 órára ki tudod engedni.

Mint minden egyedül tartott papagájjal minimum 4-6 órát kell vele foglalkoznod naponta.

Az enyémek tyúkhúrt még soha nem kaptak sajnos mert 100%-osan tiszta helyen még nem találtam. Így nálam a fürtös a kedvenc.

Mind a 4 papagájom hámhoz van szoktatva és rendszeresen viszem őket 10 méteresre meghosszabbított pórázzal repülni. Tehát ha majd teljesen szelíd azaz át tudod fogni, fel tudod emelni a szárnyait,stb gond nélkül akkor semmi sem akadályozza meg hogy hámhoz szoktasd és kividd. A kor szerintem nem számít mert én a több éves papagájaimat is pár hét alatt hozzászoktattam.

2012. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy melyiket szeretik jobban?

Minden madár egyéniség, mindegyik mást szeret jobban,.

Hogy milyen gyorsan szelídül?

Minden madár egyéniség, így az is eltérő. A madár korától és nemétől is függ. Az én nimfám hím, 2 és fél hónaposan került hozzám, kevesebb mint 1 hónap alatt szelíd lett.


És el lehet vinni sétálni hámmal, magad is elkészítheted úgy jobban jársz. Próbálj lemásolni egy gyári hámot. Én is így csináltam.

A madarammal a "cérnás balesete" óta többször is voltam sétálni, hám nélkül, mert ideiglenesen röpképtelenné vált. De nem teljesen. Pl. ma magától berepült a konyhába.

Egy cérnával felfüggesztett játékkal gabalyodott össze a szárnya, és ahogy próbált kiszabadulni kihullott egy csomó evezőtolla, csak pont nem az amibe a cérna volt beleragadva, így hogy kiszabadítsam le kellett vágnom az evezők végét.

2012. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jún. 27. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!