Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meggyógyul-e a hullámos...

Meggyógyul-e a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
A történet röviden...: hím papagáj, 6 és fél éves, játékos, zajos és aktív , DE négy napja egyik reggel hirtelen hányt, majd egésznap gubbasztott és aludt- nem evett nem ivott, majdnem semmiféle aktivitást nem végzett (repülés, csiripelés), a széklete pedig egy ideig folyós, utána pedig már nem is volt. Másnap vittem el az állatorvoshoz, aki beinjekciózta. Jobban lett- ivott is, evett, nem aludt egésznap, de így is nagyjából tétlenül gubbasztott. A második injekciónál ugyanez volt. Ma kapta a harmadikat és a helyzet úgy tűnt, javul, de mikor hazaértünk, észrevettük, hogy nem képes repülni és bárhová próbál meg eljutni, a földön landol. Ráadásul állandóan rázza a faroktollát és fájtatja a szárnyait. Az eredeti betegsége emésztőrendszeri eredetű volt, de mitől nem képes repülni? Ha erre az injekció a válasz, akkor a kérdés az, hogy elmúlik-e ez, miután a szer kiürül a szervezetéből? Holnap is menni kell injekcióra. Légyszi segítsetek!

2012. jún. 29. 15:33
 1/7 alizka0827 ***** válasza:
Nos..6-10 évig élnek az ilyen állatok.Lehet hogy már benn van a korban,öregszik.Szerintem vagy az miatt nem tud repülni mert beteg és gyenge,vagy tényleg az injekció miatt.ha az utóbbi akkor másnapra tud majd sztem repülni.remélem jól lesz :))
2012. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem a második lesz, mert tényleg hirtelen jött ez a betegsége, addig teljesen egészséges és élénk madár volt. Nemár, hogy egyik napról a másikra....
2012. jún. 29. 16:54
 3/7 alizka0827 ***** válasza:
am nekem is volt hullámos papagájom,és nagyon fiatalon meghalt.egyik napról a másikra lett rosszul ő is..
2012. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hulik 15-20 évig élnek tehát ő nem öreg.

Az állatorvos akihez vittétek,viszitek mennyire ért a madarakhoz? Sok azt hiszi hogy ért,tudja mit csinál pedig nem. Nem lehetséges hogy félrekezelte és emiatt vagy az eredeti betegsége nem az amit megállapított és az súlyosbodott és ezért nem tud már repülni se?

A farktollát fel-le billegteti? Ha igen akkor erőlködik valami miatt.


Nem tudod tuti hozzáértő állatorvoshoz vinni? Pl. Pesten az Egyetemre.

2012. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A faroktollát csak rázza (jobbra-balra), de úgy 2 percenként. Az injekciótól elzsibbadhat a szárnya, nem? Kíváncsi vagyok, mit mond erre az állatorvos, aki tök kegyetlen és objeketív az állatokkal szemben... Nem vagyok pesti, de holnap erélyesebb leszek az orvossal.
2012. jún. 29. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a papagájok ameddig csak bírják nem mutatják ki, hogy betegek, mert a vadonban ha ezt megtennék nem sok esélyük lenne. Sajnos tényleg az az igazság, hogy nem sok állatorvos van aki kellően ért a papagájokhoz :(
2012. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az állatorvos mondta, hogy a szer miatt gyengült le. Most nagyon aktív, eszik, iszik és semmi baja, de a repüléssel még gyakorolni kell. És a csiripeléssel is :D
2012. júl. 4. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!