Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyukok megeszik a tojasaikat...

A tyukok megeszik a tojasaikat. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

#tojastermeles #hazityuk
2012. jún. 30. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Adj nekik homokot. Nekünk bevált. Kálcium-hiányuk volt.
2012. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Döglött meszet kell nekik adni!
2012. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél takarmány meszet és adj nekik rendszeresen. A tojást meg próbáld minél hamarabb kivenni.
2012. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Meg kell enni a tyúkokat és akkor nem tudják megenni a tojásaikat :D

Na de komolyra fordítva kifutó oldalára felkötözött dinnyehéj leszoktatja őket de valamikor tényleg csak a levágás segít.

2012. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

általában mészhiány, vagy valamilyen vitamin hiánya okozza.

Mészhiány esetén jó a döglött mész, összetört vakolat, de a kedvencük a tojáshéj. Azért eszik meg, mert szükségük van a mészre, ami benne van. Én minden tojás héját odaadom nekik.

Vitaminhiány esetén almaecet, a savanyúságleve, stb. ajánlott

2012. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, mi a fenéért kellett ennyire lepontozni? szégyeljétek magatokat, hogy jóakarva megírom, nekünk mi segített, ti meg lepontoztok.
2012. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erre te is lepontoztál mindenkit! Bravó! Esetleg elgondolkozhatnál azon hogy mennyi Kalciumot tartalmaz a homok, illetve hogy úgy alapból az emésztést elősegítendő kell nekik homokot adni. De inkább apró kavicsot.
2012. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én baxottul nem pontoztam le senkit.
2012. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 laszlo-1 válasza:
Ha egyszer témegesen rászoktak akkor már nagy eséllyel semmit. Nálunk a szabadtartásban ezt úgy akadályozzuk meg, hogy amint észrevesszük, hogy valamelyik ezt teszi, azt azonnal levágjuk, mielőtt a többi is rákapna. Ez általában úgy kezdődik, hogy lágy a tojás héja, amit felfedez a tyúk, és megeszi. Egy jó megelőzés, hogy tojáshéjat csak apróra törve, mással elkeverve adunk nekik, hogy ne ismerjék fel mit kaptak.
2020. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!