Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért esik mindig ki a fióka...

Miért esik mindig ki a fióka a fészekből?

Figyelt kérdés

A garázsunk felett fészkelnek madarak és tegnap vettük észre, hogy az egyik fióka kiesett. Visszaraktam, de ma megint kétszer kiesett. Úgy láttam négy fióka van összesen, lehet, hogy ez túl sok vagy esetleg valami baja van és ezért kidobják? Vagy szerintetek csak véletlenül esik ki? Nem igazán tudom eldönteni, hogy ugyanaz van-e mindig lent vagy másik.

Most akarunk valamit a fészek alá rakni, hogy ne essenek le a földre. Szerintetek ez jó megoldás? Fogják így is etetni? Ti mit csinálnátok?


2012. júl. 2. 19:49
 1/6 anonim válasza:
Szia! Elképzelhető, hogy első alkalommal véletlenül esett ki, de miután emberi kéz megfogta, az anyja ki fogja dobni a fészekből sajnos, mert megérzi a szagán. :/ A megoldást nem tudom, megpróbálhatjátok ti is felnevelni, nem hiszem, hogy visszafogadja.
2012. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha egy madárfiókát találsz soha nem szabad vissza tenni a fészekbe, mert az anyja utána nem fogadja vissza! És hallottam már olyat is, amelyik gyengébb a társainál, azt kidobják a testvérei! Sajnos a természet kegyetlen, és csak a legerősebb maradhat életben.
2012. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajtájú madarakról van szó? mekkora a fióka? hogyha már tollas, de még nem tud repülni akkor lehet hogy részleges fészekhagyóról (pl: rigó, rozsdafarkú) van szó, és akkor ne rakd vissza többet, mert náluk ez természetes. A fészek elhagyása után tovább etetik őket a szülők.
2012. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rákerestem a rozsdafarkúra, a képek alapján én úgy látom, hogy valóban az. Tehát akkor normális, ha kint van a fészekből. De pont a kocsibejáróra esik, ha arrébb rakom (de nem messze) akkor is megtalálják és etetik?
2012. júl. 2. 22:10
 5/6 anonim válasza:
ne ragd arrébb!
2012. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2012. júl. 7. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!