Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem akarnak fürdeni a...

Miért nem akarnak fürdeni a papagájaink?

Figyelt kérdés

Nem akarnak belemenni a fürdetőbe!Múltkorába még a fiú bele is ment néha-néha, de a lány akkor sem.


Most, hogy itt a nagy meleg, folyamatosan teszünk eléjük a fürdetőbe langyos vizet, de felé se néznek, pedig nagyon melegük van.

Vettem ilyen flakonos spriccolót is, amivel a virágokat szokták spriccolni. Gondoltam majd jól esik nekik, ha azzal kicsit "segítek" rajtuk.

Hogyne! Azt se tudják merre meneküljenek. Ugyanez van, ha a kezemről csepegtetem rájuk a vizet.

Segítsetek! Mit tegyek?


2012. júl. 3. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A papagájok fürödni nem nagyon szeretnek, de zuhanyozni igen. A virágspriccelő az jó, de valamelyik madár az elején fél tőle. De majd csak megszokják. Ha szelídek, akkor ha jól tudom könnyebben hozzászoknak. Próbáld meg vizes kézzel simogatni őket, hátha akkor jobban megszokják.

Egyébként hullámosok?

2012. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, hullámos papagájok. Egy éve vannak nálunk.Előtte egy olyan családnál voltak, akik karácsonyra kapták őket, de nem tudtak velük mit kezdeni, nem szerették őket.

Biztos nagyon rossz lehetett nekik ott lenni, mert nem nagyon foglalkoztak velük. Emiatt nem is szelídek, nem engedik magukat simogatni sem, mert félnek.

Pedig mi mindent megveszünk nekik, kedvükbe járunk, nem is ők az első papagájaink, tehát valamennyire azért értünk is hozzájuk.

Csak nagyon rossz, hogy nem akarnak megszelídülni, próbáltuk már mindennel.

S ami fura, hogy mindentől megijednek. Pl. ha tüsszentünk egyet, ha elhúzzuk a függönyt, kinyitjuk az ajtót.

2012. júl. 3. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A tüsszentéstől az enyéim is megijedtek, attól is ha elhúzod a függönyt, mondjuk attól nem annyira. Ha a kalit ajtaját kinyitod, persze hogy menekülnek mert félnek a kezedtől.

Azért nem tudod őket megszelídíteni, mert párban vannak. Ha azt szeretnéd, hogy szelídek legyenek, külön kell őket rakni arra az időre amég szelídek nem lesznek, utána újra mehetnek a közös kalitkába. Ha együtt vannak, még egy profinak is nagyon nehéz megszelídíteni, szinte lehetetlen, mivel az ember nem érdekli őket, nincs rád szükségük, ők egymással jól el vannak.

2012. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nemtudom..nekünk 2 énekes papagájunk van mind2 nagyon szeret fürdeni talán ha oda teszed az itatójukat megkóstolják és/vagy belemennek..
2012. júl. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a nimfák,nagyobb papagájok között gyakori az olyan egyed amelyik szeret zuhanyozni. A hulik inkább fürdeni szeretnek általában.


A virágpermetezővel ha nem fürdenek maguktól fújd le őket egy kicsit néha-néha úgy hogy csak a lehulló permet essen rájuk tehát ne direkt rájuk fújd. Ha akkor nem is szeretik utána jólesik nekik.

2012. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!