Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagáj mennyire...

A hullámos papagáj mennyire okos? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban egy szép napon egy (ha jól emlékszem) kék színű papagáj repült be az ablakon hozzánk. Igen barátságos volt, és be is fogadtuk. A gazdáját nem találtuk meg, így hát a családunk tagja lett. Nem tudom milyen fajta lehetett, mert nagyon fiatal voltam, de azt tudom, hogy a vállunkra repült, a lakásban szabadon volt tartva (volt ketrece, de oda csak aludni járt be, meg WC-zni), evett a tányérunkból, ha épp úgy tartotta kedve és lehetett simogatni. Így utólag inkább volt Ő repülő kutya, mint papagáj:) Nem tudom, miért jutott eszembe ilyen sok idő után a kérdés, de vajon ő hullámos papagáj lehetett? Ennyire okos lenne a fajta? Mennyi idő, munka és pénz betanítani egy madárkát, hogy ennyire a család része lehessen?


Így közel 10 év múlva újra szeretnék egy ilyen családtagot:)



2012. júl. 4. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem csak a hullámos, szinte az összes papagáj nagyon barátságos amikor már szelíd. Ezekszerint szelíd volt amikor megtaláltátok?

Egyáltalán nem kutya, csak hasonlóan barátságos. Nekem is vannak hullámosaim, meg nimfa, de a hulik nem szelídek mivel egy kalitba van az összes.


Az én nimfám nem csak a kalitkában vécézik...... :§ :0 :D

Szerintem vegyél hullámost, de ha azt akarod, hogy nagyo boldog legyen, akkor ivarérés környékén vegyél neki egy párt. Amég nem ivarérett, az emberhez nagyon kötődik, jól érzi magát. De amikor ivarérett lesz, hiányozni fog neki egy társ, aki a saját fajához tartozik.

Tudod, például egy kisgyereknek még nem kell pár, de amikor felnő, szüksége lesz rá.

Nem tudom, a tiéd milyen nemű volt, de a hím jobban szelídül és pár szót meg is tudsz neki tanítani.

Keress fel egy tenyésztőt, tőle vegyél ne kereskedésből!

A szelídítéshez sok türelem kell! Ha te szelídíted, és nem szelíden veszed, akkor még jobban fog kötődni hozzád.

Sok sikert! :)

2012. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!