Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a gyógyír erre?

Mi lehet a gyógyír erre?

Figyelt kérdés

Van egy madaram itthon, találtuk kb 2 hete az utcán (a fészekből valószínűleg kiesve). Ma pedig észrevettem, hogy az egyik lábujja fel van dagadva.


Nem tudom mitől lehet, hiszen egy kalitkába van és csak néha veszem ki onnan hogy mozogjon. Ilyen gyulladás szerűségnek látszik, szóval ha az akkor mit lehet vele csinálni hogy elmúljon neki?


(Ha nincs ötlet akkor természetesen állatorvoshoz viszem majd)


2012. júl. 5. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja megfelelően használni, akkor lehet, hogy megsérült, beakadt valamibe a lába. Vagy esetleg atkák, élősködők támadták meg és piszkálta a csőrével.

Ha nem múlik el nagyon rövid időn belül a duzzanat, akkor orvos. Ha elmúlik, akkor lehet hogy csak megrándult neki. Tartok itthon madarat, de ilyet még nem tapasztaltam, úgyhogy sajnos több okosságot nem tudok tanácsolni :/

2012. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A rövid időt itt mennyinek lehet titulálni? 1-2 nap?
2012. júl. 6. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Maximum két nap. Mert a madarak ha megbetegszenek elég hamar elpusztulnak sajnos a gyors anyagcsere miatt.
2012. júl. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most nagyobb lett a baj :( teljes befekedett a lábujja és nem tudja mozgatni. Ma pl azt vettem észre hogy tulajdonképpen kicsavarodott a lábujja 180 fokba!!! o.O


Feltételezhető hogy elhal az a lábujja? :(

2012. júl. 8. 12:44
 5/5 A kérdező kommentje:
de persze hétfőn visszük állatorvoshoz, csak kíváncsi vagyok mi lehet addig is :/
2012. júl. 8. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!