Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Érdekelne, hogy milyen madár...

Sjano kérdése:

Érdekelne, hogy milyen madár (poszáta, légykapó, ökörszem)?

Figyelt kérdés
2012. 07. 07.20ó körüli időben egy pici madárka repült be az ablakomon. Városban, családiházas övezetben, nem a városszélen. Alapjába véve verébszínű, (barna-cirmos) de jóval kisebb. Teljes hossza 120mm szárnyfeszt.180mm kb 25-35g. Szája sarka nem volt sárga, hegyes vékony csőre volt. Teste karcsú, mint a stiglicé, nem olyan zömök mint a cinke. Szerintem inkább rovarevő mint magevő. Készítettem fényképeket is róla de nem tudom hova tölthetném fel.
2012. júl. 7. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Írd már azt, hogy TENGELIC, mert ennek a madárnak az a hivatalos neve.
2012. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így kép nélkül nehéz lesz, elég sok madárra illik a személyleírás.

Képfeltöltőn keresztül nem tudod feltölteni?

2012. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kepfeltoltes.hu oldalon tölts fel képet, és a linkjét csatold ide!


barna cirmos? hol volt barna benne?

Jó lenne kép.

De tuti nem tengelic, nem értem az első válaszolót. A tengelic tök színes...

2012. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3/3

Én, az első válaszoló, arra válaszoltam, pontosabban kértem, hogy a Stiglicet a hivatalos nevén, Tengelicnek írjuk.(itt, az oldalon sok Stigliccel találkoztam, ezért kértem)


Mégpedig azért, mert sokan így ismerik. A stiglic egy népies kifejezés és talán tájegységekhez köthető.

(tehát amit Zalában X-nek hívnak/neveznek/ismernek, azt Nógrádban nem biztos, hogy így ismerik)


Látatlanban semmiről sem tudok véleményt alkotni. De te sem.


Kérdező:

Megkaptam a képet, amint lesz időm, megpróbálok segíteni.

Ami biztos, az az, hogy nem Tengelic. :)

2012. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!