Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak egy olyan...

Vanda1995 kérdése:

Mit csináljak egy olyan feketerigó fiókával, akit tegnap mentettem ki a macskám karmai közül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tegnap kiszedtem a macskám karmai közül egy feketerigó fiókát... de megsérült a tolla, nem hiszem, hogy tudna repülni.. tegnap este adtam neki csipesszel szalámit, mert más nem volt hirtelen, de nem kellett neki. Adtam neki almát, de az sem kell neki. Néha vergődik a kalitkába, mert ki akar menni... el is hiszem, szegényke... :/ Tettem be neki madármagot, de úgy tűnik ő még ilyet nem eszik.. gilisztát nem tudok neki honnan szerezni... tálkába van neki víz, most látom, hogy abból iszik... úgy tűnik talán nem fog meghalni... macskakaját, abból is a kölyök kaját megeszi? Mert akkor azt veszek neki... meg fel akarom hívni az állatorvost, hogy ilyenkor mit lehet csinálni... Meg azt olvastam neten, hogy hát költöző madár. Akkor hogy tudna itt télre megmaradni? Írjatok légyszi, nagyon sürgős!!! Köszi :))

#etetés #fióka #feketerigó #életbentartás
2012. júl. 9. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mentsd be!
2012. júl. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd vissza, ahol a többi,talán az anyja is tartózkodik.
2012. júl. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A feketerigó bogarakat és kukacokat eszik, nem madármagot. Talán horgászboltban van csontkukac, azt talán megeszi.

Ha még fióka, akkor azt is bele kell tenni a szájába felülről, mert az anyja is úgy etette, ehhez van hozzászokva, különben nem tud mit kezdeni vele.

2012. júl. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én májusban mentettem meg egy feketerigót a cicámtól. :D Rögtön vittem is dokihoz, aki adott tubifex tápot, ami nagyon jól bevált, imádta. :) Állatkereskedésben lehet venni csontit (lisztkukacot), vagy gyászbogárlárvát, bár nem tudom, mekkora a fióka, és meg tudná-e enni. Nekem a vízből nem nagyon ivott, így a doki tanácsára fecsiből kellett itatni, ezt is szépen tűrte, igazi minta madárka volt. :D És persze ahogy lehet, engedd szabadon, mert nem bírja a bezártságot. Repülni tud(na) már, elég kifejlett hozzá? De tényleg jobb lenne, ha dokihoz vinnéd, az én rigómnak volt egy seb a lábán, és naponta többször le kellett önteni jóddal. Ha gondolod, és kérdésed van még, írj privátban. :)

16/L

2012. júl. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... de meghalt. :(
2012. júl. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!