Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudjam, hogy elmúltak-e...

Honnan tudjam, hogy elmúltak-e már 1 évesek?

Figyelt kérdés
van két hullámos papagájom. Honnan tudnám megnézni, hogy elmúltak e már 1 évesek, vagy, hogy készen állnak-e a párzásra? ne kérdezzétek mikor vettem őket, mert nem tom!!!! előre köszönöm! (hülyeséget ne!! >:O

2012. júl. 9. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hímnek a viaszhártyájának sötétkéknek, lilásnak kell lennie, a tojónak meg sötétbarnának. Amikor párzási időszak van, a hímnek kicsit világosabb színű lessz, de azt nehéz észrevenni, a tojónak pedig kifehéredik.
2012. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és arra véletlen nem tudod a választ, hogy a tojó mért húzgálja a tollait a hímnek? ha tudod leírom részletesebben!
2012. júl. 9. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy vakargatja.

De ha rendesen húzza, az a barátkozás jele szokott lenni.

2012. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na, én úgy tudom (remélem helyesen) hogy amikor ivarérettek(1 évesek) lesznek, megváltozik a szemük. Addig teljesen fekete szemük van, ezután pedig ilyen lesz (szemfehérje, közepén fekete szembogárral):

[link]

2012. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ja igen, amikor ivarérettek világos karika lesz a szembogár körül.
2012. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ohh, hát nekik ez már rég megvan! :DD Köszi! Írjatok minél több érdekességeket még ha tudtok!
2012. júl. 9. 19:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Dinobuster, köszi a megerősítést :) Azon gondolkoztam hogy akkor változik-e meg mikor ivarérettek(1 évesek) vagy amikor tenyészérettek lesznek(1,5 évesek). Így most már legalább pontosan tudom.:)
2012. júl. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szerintetek színtiszta sárga és kék hullámos papagájból milyen színű fiókák lehetnek?:DD
2012. júl. 9. 19:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Amikor ivarérettek lesznek(ez kb 6-10 hónapos korukban következik be) a szemük körül megjelenik egy fehér gyűrű. De az ivarérettség nem jelenti azt hogy tenyészérettek is. Tenyészérettek másfél évesen lesznek.


Ha nincs a szemük körül karika akkor legalább egy évet várj még a tenyésztéssel. Ha van akkor pedig hát... én a helyedben akkor is várnék jövő tavaszig mert nem tudni elmúltak-e már másfél évesek.



Hogy hogy nem tudod mikor vetted őket?

2012. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát igazából a hímet az osztálytársamnál vettem... huuu hát asszem tavaly októberben. A tojó... noss a tojót ajándékba kaptam,de állítólag azt mondták, hogy tavaly nyáron született. az a durva hogy már mind a kettő udvarol egymásnak.. A TOJÓ IS?!
2012. júl. 9. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!