Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagáj rikácsol?...

A nimfa papagáj rikácsol? Tovább lent.

Figyelt kérdés
A kérdés főcímből láthatóan az, hogy a nimfa papagáj éjjel rikácsol? Esetleg, ha igen ha ráteszek valami sötét leplet abbahagyja? Vagy alszik? Mert a hullámos papagáj az mindig rikácsol... A nimfa papagáj egyedül lesz.

2012. júl. 13. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha letakarod, akkor a hullámosnak is csendben kell lennie. Az fajtól függetlenül így van, mert azt hiszik este van és azért lesznek csendben.


Ha mégis rikácsolnak az azért lehet, mert hallják pl, hogy mozgás van a szobában, vagy nincs megfelelően letakarva és beszűrődik reggel a fény stb.


Nimfa papagájnak erősebb hangja van amúgy, mint a hullámosnak.

2012. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem is volt egy Nimfám és olyan aranyos volt sose hangoskodott. még le se takartam kalitkát mindig olyan nyugalmas volt.:)
2012. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát alapbol élesebb a hangja a nimfának. Nem takargatni kell, hanem ha ezt választod, akkor viselni az énekét,
2012. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elég sötét függöny van a szobán és elég kicsi légtér, ajtóval ellátva. Nem sok fény szűrődik be rajta reggel. Lehet megpróbálom egy pár napig miután hozzám került, hogy letakarás nélkül, hogy rikácsol. Ha 6-7óra körül az nem baj, mert akkor kell kelni viszont ha hajnalban neki kezd.... :D Ettől félek csak, mert tudom, hogy jó gazdija lennék. Lassan 2 hete olvasgatom a gazdák tapasztalatait, javaslatait és eléggé megrögződtek bennem.

2012. júl. 13. 21:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Illetve melyik a jobb döntés hullámos vagy nimfa papagáj egy hálószobába? Napi szinten foglalkoznék vele akár 2-3-4 órát is és egy idő után röptetném a házban.
2012. júl. 13. 21:18
 6/13 anonim válasza:
Az en madaraim akkor is kussolnak ha nincsenek letakarva, de felhomaly van, de akkor is ha vilagos, mert almosak. A nimfa nem nagyon rikacsol nalam.
2012. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Párban kell tartani minden papagájt. Tökmindegy, hogy azon kívül mennyit foglalkozol majd vele!!!
2012. júl. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Napi szinten olvasgatom azokat a kérdéseket, hogy hogyan lehet őket tartani, viszont láttam, hogy egyedül is lehet és ezt többször is átbeszélték. A lényeg az, hogy 2-t nem szeretnék én egy hűséges társat szeretnék magam mellé akivel napi szinten több órát törődhetek és pont ezért szeretnék 1-et.:)
2012. júl. 14. 07:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Az hogy ordibálni kezd-e amint fényt lát vagy inkább pihen amíg nincs mozgás a szobában a madártól és a neveléstől függ.

A 4 papagájom amíg alszom szinte mindig csendben van. Általában kilenckor kelek de ha tovább alszom úgy hogy világos van a szobában akkor is hagynak aludni.

Ha nagyon sokáig alszom a királypapagájom lemászik a kalitkája aljába(ott kb 40cm-re van az ágyamtól) és nézi ahogy alszom illetve várja mikor kelek már fel hogy reggelit adjak neki.:)



Nem 2-3-4 órát kell vele foglalkoznod hanem minimum 4 órát naponta de inkább többet.

2012. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. júl. 14. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!