Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem fészkel, vagy tojik...

Miért nem fészkel, vagy tojik tojást a tojó kanárim? FONTOS!

Figyelt kérdés
Eddig semelyik sem tojt, 2 tojóm volt eddig. Most egy óriási kalitkában van 1 tojó és két hím. Az egyik, a sárga egyfolytában udvarol a zöld tojónak, próbálja "megugrani" a tojót, de az mindig elszáll. Van még egy zöld hím, de ő nem csinál semmit! Az addig oké, hogy az lenne a gond, hogy sok a hím, de 3 napra külön tettem betegség miatt a zöld hímet, de még akkor sem engedte a tojó... Nem értem! Nem szimpi neki a sárga??? Vegyek még egy tojót? Annyira szeretném, ha tojna tojásokat a tojó, és lennének fiókák! ( Csak nagyon macerás mert be kell rakni műtojást meg stb stb...)
2012. júl. 13. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de az enyém csak jó pár év után tojt. Pedig mindent vettem nekik, tehát tápanyagokat is kapott. Már kezdtük azt hinni, hogy mégis hímnemű, amikor egyik reggel megláttam egy tojást. Onnantól folyamatosan tojt időnként.
2012. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen? :O :D És hány év után? Nekünk 1 éve van it a tojó, úgy 2-3 éves lehet, de ink. 2.
2012. júl. 13. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos elég rég volt, de ha jól emlékszem, kb. 2-4 évig egy tojást sem tojt. Nem tudom miért...
2012. júl. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én kaptam 2 kanárit a barátnőmtől, 2-3 évesek lehettek és egy hónap után tojtak tojást , aztán utána egyáltalán és szintén én sem tudom,hogy miért.

Pedig nagyon nagy helyen vannak.

Bár próbáld ki nekem volt 1 kis 'odú szerűségem' a kalitkába nyílva ott találtam tojásokat!

[link]

Ehhez tudnám hasonlítani csak megcsináltuk úgy,hogy a ketrechez rögzítettük így szabadon tudtak ki - be járkálni!

Mindenesetre sok sikert!

2012. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Amúgy eddig nyitott fészket raktam neki, mert úgy tudtam, hogy csak oda fészkel. De akkor most már ezt kipróbálom! :D
2012. júl. 18. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül, de szerintem nem feltétlenül ezen múlik. :(

Az enyémnek nem volt bent semmi (mert annyi év után már épp elkönyveltük, hogy biztos nem is tojó), amikor először tojt tojást, így simán a kalitka aljára tojta.

Amúgy egyszerűen meg lehet oldani, akár egy kicsi vajasdobozzal is, ha felmelegített szöggel kilyukasztod oldalt, majd felerősíted a kalitkába valami dróttal vagy vastag fonállal (érdemes összefonni több szálat, nehogy "elrágcsálják").

Régen, amikor még nem árultak ilyesmiket készen, sokan így csináltuk és tökéletesen megfelelt. :) De mint említettem, szerintem nem azért nem tojik, mert a fészekre vár...

2012. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!