Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem esznek?

Miért nem esznek?

Figyelt kérdés
Találtam 2 fácán napos csibét, de nem akarnak maguktól enni. Csak akkor esznek, ha felnyitom a csőrüket és berakom neki a darabolt gilisztát. Én úgy olvastam, hogy nekik maguktól kellene enni mert az anyjuk sem eteti, mert fészekhagyó madarak. Mit tegyek?

2012. júl. 16. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem hagytad ott a hol találtad? A fácán vadállat nem fog megmaradni.
2012. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért hoztad el őket? Mégis mit gondoltál?

A fészekhagyás nem azt jelenti, hogy nem eteti őket az anyjuk. A fészekhagyás azt jelenti, hogy mielőtt egyedül is el tudnák látni magukat, elhagyják a fészket, és bokrok valamint az aljnövényzet között bújnak meg. A szülők továbbra is etetik őket attól függetlenül, hogy már nem fészekben vannak. Jó nagy butaság volt elhozni őket, mert szépen felcseperedtek volna a szülők gondoskodása alatt, míg te még etetni sem tudod őket! Remélem, hogy túlélik szegények :( Innentől kezdve neked kell gondoskodnod róluk, pár óránként megetetni őket, ha nem akarod, hogy elpusztuljanak. Ha nem megy, minél hamarabb juttasd el őket egy állatkertbe vagy az MME, esetleg valamelyik nemzeti park munkatársaihoz!

2012. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nadyeszti ***** válasza:
Mivel "csibék", adj nekik kukoricadarát, és darabokra vágott főtt tojást.A kiscsibéknek állandó 35-37 fok kell, tarts őket melegen, és figyeld a viselkedésüket. Ha elfekszenek az oldalukra, és lihegnek, akkor melegük van, ha szorosan összebújnak, akkor lehet, hogy fáznak. Ha ezekre odafigyelsz, nagyobb esély van a túlélésükre.
2012. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 emir72 ***** válasza:

Második!

Tökéletes válasz!

2012. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!