Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SEGÍTSETEK! Találtam egy...

SEGÍTSETEK! Találtam egy madarat és felvittem magamhoz. Enni meg inni még nem tud hogyan nyissam ki a csőrét? Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy állatorvost és kérdezd meg hogy mit csinálj vele!
2012. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jólvan csak nem tudok egyet sem kecskeméti vagyok ha tudsz urj már köszi előre is
2012. júl. 16. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Am milyen fajta madár?

2012. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vad galamb nagyobb eséllyel.
2012. júl. 16. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha beirod google-ba,hogy talált madárfióka,elég sok érdekes, hasznos dolgot irnak. Pl. hogy cseppentővel kell próbálkozni itatni.

Am egyszer pont én is egy vadgalambot találtam(de az felnőtt madár volt,csak megsérült a szárnya és nem tudott repülni)és én az állateledel boltba kértem tanácsot,aztán azt ott tanácsolt,vásárolt magokkal etettem.

Még találtam vmit, itt is jól leirta valaki az etetést.

Úgy lehet etetni (ha jobb kezes vagy), hogy a bal kezed rá, vagyis a madárka fölé teszed és a mutató és hüvelyk ujjaddal megfogod a csőre tövét, a testét a többi ujjaiddal tartod finoman. Közben arra kell vigyázni, hogy ne fogd be az orr nyílásait ami a csőr tövénél felül van kétoldalt.


Tehát felülről fogod a csőre tövét és a másik kéz ujj végével vagy finoman körömel a csőre csúcsánál ki lehet nyitni a csőrét és bele tehetsz, (kicsit hátra tolva) eleinte egyszerre csak egy-egy gabona magot. Miután gyakorlatot szereztél benne, már a markodból lehet bele öntei több szemet is. A fölösleg úgyis mellé lehullik. A kis bögyét finoman megérintve lehet érezni, hogy mennyi kaja van benne.


A tiszta víz is nagyon fontos a kis állatkának. Meg kell tanítani a víz ízére. Miután megérzi, később már magától is fog inni. Mindíg legyen mellette tiszta víz és ennivaló.


Úgy lehet megmutatni neki először a vizet. hogy egy kicsi edénykében (kupakban) a csőréhez érinted a vizet. Így még nem fogja megérezni az ízét csukott csőrrel, ezért első alkalommal az etetéshez hasonlóan meg kell fogni a csőre tövét és finoman megmozgatva arra kell rávenni, hogy kicsit kinyissa a csőrét, miközben a csőr végét vízbe mártod.

Azt meg lehet látni, amikor elsőnek megérzi a víz ízét, akkor ízlelgeti. Ha ezután magától még nem iszik, akkor megint bele lehet dugni a csőre végét a vízbe

Sok szerencsét =)

2012. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Húúú!!!Mindenki tök jókat küldött és köszönöm a válaszokat!!!
2012. júl. 16. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, hogy van a madár?
2012. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!