Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Énekes vagy Kecske papagáj?

Énekes vagy Kecske papagáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék régóta egy papagájt. Hullámosat nem nagyon se nimfát. Ezért az énekes és a kecske mellett döntöttem a bájos hangjuk miatt. Szeretném megkérdezni tőletek melyiket éri meg jobban megvásárolni? Egyedül szeretném őket tartani.

Várom a válaszokat.:)



2012. júl. 17. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A énekes papagájt sokan tartják a nevéből adódó éneke miatt. Nekem mindkettő nagyon tetszik, mindkettő szeret a kalit alján kapirgálni, a kecske méginkább talán. Nekem a kecskepapagájnak kicsit furi hangja van, de ha neked bejön nyugodtan válaszd azt. Viszont ne feledd, hogy napi röptetés mellett is jóval nagyobb kalitka kell nekik, mint pl egy hullámosnak.


Azt ajánlom, hogy tenyésztőtől vegyél, onnan tudhatod, hogy egészséges, fiatal madarat kapsz, aki jóval könnyebben kézhez szokik, mint az állatkereskedésből vásárolt bizonytalan életkorú papagáj. (Akit nem mellesleg, lehet, hogy elég sok stressz ért már kiskorára is...)

2012. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen, tenyésztőtől veszem a madarat. Találtam Pest megyében 2 tenyésztőt, egyik Gombán másik Taksonyon. Ők tenyésztenek énekes papagájokat. Olyan 6-8 db-t adnak el 3500-4000Ftért.

A kalitka körülbelül 1 méter magas és fél-vagy picit több méter széles. Szelídíteni melyiket könnyebb?

2012. júl. 17. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő szelídíthető, ez így előre nem lehet megmondani. Minél fiatalabb példányt szerzel be, annál könnyebb dolgod lesz. Egy-egy fajon belül is ugyanúgy vannak különbségek, ahogy az emberek esetén is. :) Amelyik jobban tetszik azt vedd, vagy ha más nem élőben kiválasztasz egyet, amelyik ott helyben megfog :)
2012. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől venném, elméletileg fél év körüliek. Kecskusz pedig csak 2,5-3évesek vannak azok meg már leélték a fél életüket. Szóval lehet, hogy az énekes mellet döntök. Köszönöm a segítséged! Még 1 kérdésem lenne, a kecske ha jól tudom nem tud beszélni tanulni, viszont az énekest meglehet rá tanítani? Illetve a szelídítése ugyanúgy történik mint a hullámosnak vagy a nimfának?
2012. júl. 17. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszédet ne várj el tőlük, mert csalódni fogsz... De ettől eltekintve nagyon jó társad lehet. Életkort figyelembe véve mindenképp énekes papagájt ajánlom, egy papagáj minél fiatalabb, annál könnyebben tanítható meg dolgokra, ergo minél idősebb, annál nehezebb dolgot lesz szelídítés stb esetén. Ráadásul ennyi idős kecskepapagáj megszelídítése igen nehéz feladat...


Szelidítés, nem csak hullámos, nimfa esetén ugyanaz, hanem minden papagáj esetén!


Az alapszabály, hogy hirtelen mozdulatokat sose szabad tenni a közelükben, emellet csak annyira "zargatni", amennyi neki még belefér. Erőltetni semmit sem szabad.


Első néhány napban, ne is nagyon nyúlkálj majd felé, had szokja majd meg az új környezetét, ismerje meg a helyét és a szobát. Közben persze az, hogy odaülsz mellé és szép finom hangon beszélsz hozzá mehet. Majd a lényeg a jutalomfalat. Ha elég távolságtartó, akkor szoktam javasolni, hogy egy kb 30cm bot végén kapjon jutalomfalatot. Amit előzőleg pár napig a kalitka mellé helyezel, így megismeri, nem fog félni tőle. Majd ha már elveszi a kaját a végéről lehet mindennap kicsit rövidíteni rajta, míg végül kézből is tudod majd etetni. Innentről meg már csak rajtad múlik. Amit mindenképpen ajánlok majd, hogy ne csak egy kalitkamadár legyen, hanem repülhessen szabadon a szobában, vagy ahol éppen tartva lesz. Persze mérgező növényekre, csukott ablakra, ólomtartalmú lenyelhető nagyon kell figyelni. Az üveget célszerű majd megmutatni neki, hogy szilárd, csőrét kicsit hozzáérinteni, megkopogtatni az üveget, hogy ismerje meg. Persze ezek már mind a kézhez szokott madarat követelik. Sok sikert kívánok neked!

2012. júl. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaidat, sokat segítettél!

Még egy kérdésem lenne. Egy énekes papagáj is olyan szelíd mint a hullámos, hogy rárepül a vállamra, vagy foghatom az ujjamon vagy etethetem kézből?

2012. júl. 18. 08:57
 7/7 quetzalcoatl ***** válasza:
Nekem van kecskepapagájom, fiatalon hoztam el, de nem lett szelíd. A hangját én is nagyon bírom :D Ha egy nyugodtabb madarat akarsz akkor semmiképp ne a kecskét, mert nagyon kabla-bolondos. Nekem ez mondjuk pont tetszik benne, csak kár hogy nem érintkezik emberekkel. Szerintem ha a kecske mellett döntesz, keress olyan tenyésztőt aki nemrég kikelt példányokat árul. Az énekessel nincs tapasztalatom, bár azt hallottam arról a fajta(csoportról) hogy elég gyöszösek, meg betegesek.
2012. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!