Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagáj vagy az...

A nimfa papagáj vagy az énekes papagáj alkalmasabb a szobában tartásra, egyedül szelídítés céljából?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni, hogy melyik lenne a legalkalmasabb kézhez szoktatáshoz, szelídítéshez, napi röptetéshez és foglalkozáshoz. Mert szeretném a legideálisabb "partnert" magam mellé a kis üresen álló ketrecbe a szekrényemen és nem tudok dönteni, melyik lenne jobb.

2012. júl. 20. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát a nimfa az biztos, hogy jó választás. Az énekes papagáj is könnyen szelíddé válik, bár szerintem őt elsősorban az éneke miatt szokták vásárolni, nem azért, hogy házikedvenc váljon belőle.


Szerintem mindkettő jó partner lehet abban az esetben, ha nagyon! fiatalon szerzed be. Ne kereskedésből vegyél, mert ott aztán biztos nem sokat tudnak neked segíteni. Életkorra mondanak valamit azt annyi és minél idősebb egy papagáj, annál nehezebb megszelídíteni.


"kis üresen álló ketrecbe"


Mennyire kicsi az a ketrec, mert azért a nimfa és az énekes sem a legkisebb papagáj. Énekesnek 40x60x60cm-est, nimfának 75x40x50cm-es adnak meg a leírásokban.


Nem azért mondom, hogy okoskodjak, mint ahogy itt sokan szoktak, csak gondold végig, hogy nem kicsi-e a hely szegénynek, mert abban fogja leélni az élete nagy részét.


Remélem tudtam valamit segíteni a döntésedben! Sok sikert :)

2012. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, a "kis" ketrec az csak egy szólás volt, még a ketrec nincs meg de úgy 1 méter magas a kalitka, már kinéztem az állatkereskedésből. Az énekes papagáj júniusi születésű, 2napja hagyta el a szüleit. Már egyedül eszik viszont még nagyon fiatal. A nimfa papagáj meg állatkereskedéses. Így az énekes papagáj legyen?
2012. júl. 20. 13:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki félretettettem egy hamarosan fészekből kirepülő nimfa papagájt, tojót. Ő alkalmas lesz az egyedül tartásra ha ilyen fiatal kerül hozzám és sokat foglalkozok vele?
2012. júl. 20. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát tojót én egyedüli tartásra nem ajánlok mert nagyon könnyen hormonosak lesznek és tojni kezdenek egyedül is amiből bajok lehetnek.

Egyébként honnan tudja az akitől vennéd hogy tojó amikor még az odúban van? Nimfáknál csak ivarérés után lehet megmondani biztosra a nemeket. Kivéve ha a tenyésztő nagyon ért hozzájuk és tudja a színmutációk és a nemek öröklődését ezért a fiókák színéből tudja a nemeket de ez sem működik minden színváltozatnál. Kérdezd meg az eladót honnan tudja pontosan hogy tojó. Ha nem azt mondja hogy a színek,nemek öröklődésből hanem azt hogy pl a pofafoltjuk élénkségéből akkor igazából nem is tudja csak tippel(kivéve ha vad színű fiókákról van szó mert náluk az egy fészekaljban lévő fiókáknál a hímeknek általában élénkebb a pofafoltjuk de ez sincs így mindig).

Tehát lehet hogy az a tojó igazából hím.

2012. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az énekes papi is ha már egyedül eszik akkor elhozható, mondom, minél fiatalabb, annál jobban hozzád szokik. De a nimfa is teljesen jó választás, válaszd azt amelyik külsőre jobban tetszik, ha sokat törődsz vele biztos nagyon jó társad lesz :)
2012. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azt hiszem a nimfa mellett döntök mert külsőre már beleszerettem. :) Szépsége babonázó. :D

Találtam egy tenyésztőnél olyan nimfa papagájokat amik még nem repültek ki, abból fogok 1et vásárolni kirepülés után. Remélem könnyen kézhez szoktatható lesz még ilyen fiatalon

2012. júl. 21. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!