Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyünk? Ha állatorvoshoz...

Mit tegyünk? Ha állatorvoshoz visszük kér pénzt, hogy megvizsgálja?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtunk egy verebet, nagyon rossz állapotban volt, a bal szárnya és lába megsérült, és olyan, mintha kitört volna a nyaka, nem tudja megtartani a fejét, csak lógatja.

Nem tud állni, csak fekszik a hátán vagy a sérült oldalán, nem tudjuk se megitatni, se megetetni a feje miatt.

Nem vagyunk eleresztve anyagilag, de nem akarjuk, hogy meghaljon szegény.

Azért nem tudom, hogy kér-e pénzt, mert pl. ha a kutyámat viszem, hogy csak vizsgálja meg, azért is elkér több ezer forintot.



2012. júl. 23. 13:21
1 2
 1/12 bamboochatheone ***** válasza:
A macskák nagyon szeretik a verebeket...elfogyasztani. Ha érted mire célzok...
2012. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Már bocs, de egy kis nyamvadt verébért nem kér pénzt, plusz lehet nem is vállalja a gyógyítást, hanem elaltatja. Állatszerető vagyok, vannak is állataim, de sok orvos ilyen kis fiókákat, kismadarakat nem gyógyít. de egy próbát megér
2012. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak sajnos igaza van. Szerintem csak pénzkidobás lenne orvoshoz vinni a verebet, és főleg azért, mert úgysem csinál a doki vele semmit, legfeljebb ad neki egy altatóinjekciót, azt is azért, hogy téged még több pénzzel lenyúzzon.
2012. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Szóval nem tehetek érte semmit?

Annyira sajnálom szegényt, látom, hogy nagyon szenved, és úgyis meg fog halni, de ki tudja mikor.

Addig meg szenved, jobb lenne, ha segítenék neki meghalni?

De nem bírom bántani, nem tudom megtenni, pedig szegénynek jobb lenne.

Mit tegyek?

2012. júl. 23. 14:09
 5/12 bamboochatheone ***** válasza:
Add oda egy cicának, ahogy először is javasoltam!
2012. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogom oda adni neki, szegénynek az még nagyobb kín lenne, ha széttépnék.
2012. júl. 23. 18:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt majdnem.. itthon ültem erre a macskám behozott egy rigót az ajtón a szájában (felvonultatta, hogy milyen ügyes, vadászott). Láttam, hogy még él, úgyhogy elzavartam a macskát, felvettem a kezembe, de láttam hogy így "lihegett", az agyánál harapás ill. a tüdejénél szóval haldoklott de azért próbáltam segíteni rajta (állatorvos leszek, így itthon én szoktam ellátni a cicákat harapásnál, stb., sok állatgyógyászati cucc van itthon) de mire beértem vele, a kezemben meghalt. Sajnáltam nagyon, de nem lehet mindenkit megmenteni, és jobb volt így neki, mintha a macska tépte volna szét.
2012. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bamboochatheone ***** válasza:
Szegény veréb kb ezer meg ezer darab van mindenfelé. Ez az élet rendje. A cica is jól járna.
2012. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy kb. ezer meg ezer van belőlük?

Emberből meg kb. 7 milliárd, mégsem marcangolják szét azt, aki haldoklik.

És különben sem tudnék macskát honnan szerezni, én kisvárosban lakom, mindenkinek kutyája van, még itt nem láttam macskát.

Mindegy, hajnalban úgyis meghalt szegény :(

De így sem fogom odaadni semmilyen állatnak.


7. válaszoló, tudom, hogy nem lehet mindenkit megmenteni, de azért az ember megpróbál segíteni.

Egyébként az, hogy állatorvos szeretnél lenni, nagyon szép,remélem, szereted az állatokat és sok sikert hozzá :)

2012. júl. 24. 13:18
 10/12 bamboochatheone ***** válasza:
Ha szerinted nem marcangoljuk szét akkor bemutatom neked a fogalmat amelyet úgy hívnak: [link]
2012. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!