Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy kis fiókát (már...

Találtunk egy kis fiókát (már tollas) mivel etessem, meddig és mennyi időközönként?

Figyelt kérdés
Szerintünk kis rigó ,mikor idehozták nagyon csipogott kapott egy gilisztát azonnal elaludt . :)Az út közepén volt sehol egy fa ,emiatt nem hagyták ott ,most viszont jó lenne ha megmaradna ,és valaki tudna nekem segiteni ebben .

2012. júl. 24. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Rovarokat, lárvákat adjál neki. Ha nem tudsz gyűjteni vehetsz állateledel boltban gyászbogárlárvát, és tücsköt.

ha megerősödik, bokros részen engedd szabadon.

Az sem baj, ha még nem tud teljesen repülni, ha egy bokorba fel tud menni éjszakára, akkor már túléli, idővel repülni is megtanul. A rigóknál sokszor van ilyen, hogy korán hagyják el a fészket, és a földön mászkálnak kaja után kutatva, és közben tanulnak meg repülni.

2012. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

kihagytál egy i betűt. ha nem olvastam volna el a kiegészítést, én is meghaltam volnaXDDD

tollas fóka

2012. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első és utolsó ! :D

Én is csak most látom ,és én is nevettem egy nagyot magamon !:)) De nagyon kapkodtam mert dokihoz siettem :))

2012. júl. 24. 13:54
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló !

Nagyon szépen köszönöm a segitségedet !:))


Egyébként a giliszta is jó ha találunk még a kertben ?

Szerinted mennyi időnként adjuk neki enni -inni??

Köszi még egyszer :)

2012. júl. 24. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem vagyok nagy rigó szakértő, de azt tudom, hogy minden állatot azzal kell etetni, amit a természetben is enne.

Nem lehet egy pár száz millió éves evolúciót másfél óra alatt megváltoztatni, a rovarok nem abból állnak mint a giliszták, márpedig a rigó rovarokat eszik, nem gilisztát.

Amúgy kiegészítésnek biztos jó az is, végül is húsos, vagy mi... :D

Nem tudom egyébként, hát a szülei elég gyakran szokták etetni a kicsiket, gyakorlatilag egész nap repkednek kajáért, aztán vagy ők eszik meg, vagy odaadják a fiókának.

Vizet meg azt se tudom, hogy kéne neki adni...

A díszmadarak ilyen ejtőtartályos itatóból szoktak inni, mindig ott van előttük, aztán ha szomjas, iszik.

Bocs, hogy nem tudtam konkrétabban segíteni.

2012. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen szakadok, bocsi. xD
2012. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

=)))


Először is meg kéne róla bizonyosodni, hogy biztos rigó-e? Ha igen, akkor rovarokkal etesd, leginkább lisztkukaccal. Tűzoltásnak inkább főtt tojást használj apróra reszelve, a gilisztát hanyagoljátok, megbetegedhet tőle.

2012. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia merre laksz?Ha akarod én tudok segíteni!
2012. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia KEdves Utolsó !

A kis rigó még aznap "meghalt"kislányom el is temette ,meg is siratta .Valószinünek tartom ,hogy már az utcán sérülhetett meg ,vagy megüthette magát nem tudom ,de nálunk csak pár órát élt .Sajnálom.. :/

Ha hasonló eset történik(nem szeretném ) viszont jól jöhet még a felajánlásod .Hogyan tudnál segiteni ezeken kis állatokon? Pestszentimre kőrnyékén lakunk .

Mindenkinek köszike :)

2012. júl. 26. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!