Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verébfiókákat magára hagytak....

Verébfiókákat magára hagytak. Mit csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom és a tető alatt már évek óta ugyan az a veréb pár fészkel és gyönyörű fiókáknak adnak életet. Most is épp van 3-5 fiókájuk (nem tudom pontosan a számukat mert nem láttam egyszerre mindet). Olyan 4-5 naposak lehetinek és amikor kint ülök a kertbe szoktam látni amikor eteti őket de ma szinte egész nap kint voltam és nem láttam őket a fészeknél. Benéztem a fészekbe de itt sem voltak. Nem tudom megijedtek volna valamitől vagy miért de már nagyon sírnak a picik. Nagyon megszerettem őket és nem is tudom mit csinálnék ha elpusztulnának. Azt hallottam hogy 2-3 óránként kell etetni őket de még nem mertem kivenni őket a fészekből mert reménykedek hogy vissza jönnek a szüleik. Enni mit tudnék adni nekik? Ha a kertből fogok legyeket szöcskéket az jó? Segítsetek létszi! :(

2012. júl. 25. 21:21
 1/3 zsancimanci válasza:
szerintem gondozd őket amíg nem jönnek vissza a szülők , itasd vízzel , etesd kisebb rovarokkal ,bánj velük óvatosan ,mert nagyon törékenyek :)
2012. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :) az egyedüli nehézség hogy a szüleim azt mindják ha elhagyták a szüleik akkor ne foglalkozzak velük ez természet rendje. Ha elpusztulnak így jártak. De nekem meg megszakad a szívem értük ők pedig nem engedik hogy etessem őket.

A másik amiért nagyon aggódok hogy ugye estére se térnek vissza a szüleik és ki hűlnek. A lakásba meg nem hozhatom be őket :(((

2012. júl. 26. 09:56
 3/3 anonim válasza:
Éjszakára egyébként is magukra hagyják őket. Én is felneveltem egy kicsit, egy darabig behordtam a házba, de utána rájöttem, hogy ha egyedül kinn marad sem lesz baja, csak a macskáktól meg a baglyoktól féltettem, de nem volt gond. Napközben vissza fognak menni a szüleik, ne aggódj, minden rendben lesz :) Ne vedd ki a fészekből szerintem, nem hagyják csak így ott őket.. amelyiket én találtam az kiesett a fészekből, de azt sem hagyták magára a szülei, napközben jöttek etetni. Ne ijedj meg visszajönnek :)
2012. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!