Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájt hogy lehetne szállítani?

Papagájt hogy lehetne szállítani?

Figyelt kérdés

más városban élő tenyésztőtől szeretnék venni hullámos, mert nálunk kaposváron nem találtam..

aki esetleg tud megírhatná

ÁLLATKERESKEDÉS KIZÁRT!

elvből nem veszek ott mert nagyon rossz körülmények között tartják őket


2012. júl. 27. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Kalitkában, letakarva.
2012. júl. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
postai megoldásra gondolok ha egyáltalán lehet ilyet..
2012. júl. 27. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Postán élő állatot?

Ha esetleg lehetséges is, meg azt hiszem léteznek állatszállító futárcégek, de a szállítási költség árából még tucatnyi hullámost vehetnél, ráadásul rizikós is. Legalábbis én nem mernék állatot bízni postai küldésre.

Különben is, a madarat személyesen kellene kiválasztanod, nem?

Ha hosszú utazás lenne, akkor kis kalitkában, letakarva, élelemmel és vízzel ellátva. Ülőrúd, játék nem kell, mert csak a helyet foglalná, és a madár ha elkezd vergődni összetörheti magát.

Rövid utazáshoz elég egy légzőnyílásokkal ellátott papír doboz is.

Arra figyelj, hogy a madarak anyagcseréje nagyon gyors, így néhány órás éhezés is végzetes lehet.

2012. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Néhány óra alatt nem fog éhen halni csak éhes lesz.


Egy letakart kis kalitkában szállítsd. Kaja, víz, ülőrúd,stb nem kell mert úgyse fog semmit se csinálni az út alatt a félésen,rémüldözésen kívül.

2012. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A rémüldözés az valós. Viszont az a pár óra a madár számára nagyon fontos. 2-3 órát kibír, annál több súlyos lehet számára.
2012. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki fogja bírni kaja,víz nélkül. Éjjel se kelnek fel enni pár óránként tehát akkor is 8-12 órán át "éheznek".
2012. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alvás közben, nyugalmi állapotban van a szervezet, a légzés, és az anyagcsere lelassul. Stresszhelyzetben a fordítottja történik. Te kipróbálnád? Megkockáztatnád a dolgot?
2012. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában a tenyésztők is rossz körülmények között tartják őket. Nem beszélve arról, hogy a kereskedésbe meg onnan mennek. Ördögi kör.
2012. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Stresszes,feszült madár nem eszik tapasztalatból tudom.

Előfordult már hogy pl. a királyomat kint a kedvenc kásájával etettem amikor valamit látott/hallott az ablakon keresztül amitől megijedt. És hiába volt éhes,hiába a kedvenc kajájával kínáltam addig nem evett amíg meg nem nyugodott vagy ha el is vett egy falatot nem ette meg csak tartotta a csőrében amíg meg nem nyugodott. Vagy a múltkor hívtam a szobámban lévő nimfámat egy másik szobából. Pont akkor amikor leszállt a kezemre elrepült egy galamb az ablak előtt amitől megijedt és addig nem vette el a jutalomfalatot amíg meg nem nyugodott.


A hullámosom az érkezése után majdnem 1 nappal evett először(ez 1000%). Tisztán emlékszem rá hogy mindentől megijedt azaz nagyon stresszes volt mégse lett baja kb. 20 óra éhezéstől.


Tehát igen meg merném kockáztatni mert tudom hogy nem lesz semmi baja.

2012. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!