Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehetséges még megszelídítenem...

Lehetséges még megszelídítenem az elvadult hullámos papagájaimat? Ha igen, hogy?

Figyelt kérdés

Van 2 hím hullámos papagájom,még fiatalok,kb. egy évesek lehetnek.Amikor megkaptam őket,már aznap próbálkoztam a szelídítésükkel.Ami sikerült is,mindkettő engedte magát simogatni,és ráültek a kezemre.De másnap sajnos el kellet mennem egy hétre,így egy teljes hétig nem volt velük az etetés és itatáson kívűl foglalkozva.Sajnos mire hazaértem addigra nagyon elvadultak,ha valaki közel ment a kalitkához már repkedtek össze vissza.Mostmár elviselik úgyahogy a kezem közelségét,de eléggé menekülnek előlem :(

Simogatni csak ritkán engedik magukat,az ujjamra most is ráülnek,már akkor is ha csak a hasukat simogatom,de nem az igaziak még.Már ki voltak egyszer engedve,sajnos kicsit szenvedtünk,mire ki tudtuk őket engedni,de végül sikerült,és visszarakni már őgy tudtuk őket,hogy az ülőrudat odatartottuk nekik,és azzal emeltük be a ketrecbe.Szerintetek lehetséges még hogy megszelídülnek? :(

Nagyon szeretném ha olyan szelídek lennének mint régen.



2012. júl. 27. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ők is meg tudnak sértődni, lehet rosszul esik nekik, hogy magukra hagytad őket....
2012. júl. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régen se voltak szelídek. Csak akkor volt/voltak az úgynevezett mézesnapok. Azaz annyira féltek hogy nem merték azt csinálni amit akartak ezért úgymond mentek az árral tehát hozzájuk érhettél és ha megtoltad a hasukat ráálltak az ujjadra mert nem akartak leesni de egyáltalán nem bíztak benned. Most hogy megszokták a helyüket,környezetüket látod az igazi énjüket. Most kezd el őket megszelídíteni az elejétől kezdve és akkor ha türelmes vagy igazából is szelídek lesznek.
2012. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Próbálkozom most is a szelídítéssel.

Az ujjamra mint mondtam a kalitkában ráülnek,simogatni néha engedik magukat,de ha ki vannak engedve,akkor közel engednek magukhoz,de ha hozzájuk akarok érni,persze lassan közeledve,akkor is az utolsó pillanatban elmenekülnek :(

2012. júl. 27. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!