Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájt miben szállítsam...

Papagájt miben szállítsam haza az állatkereskedésből?

Figyelt kérdés

kartondoboz? ha igen mit rakjak bele?

esetleg van macskahordozóm (természetesen kitisztítva) de ez szerintem nagy lenne neki..


2012. júl. 30. 14:26
 1/8 anonim válasza:
a kalitkájában...? gondolom ha hazaérsz, nem a dobozban fogod továbbra is tárolni :D
2012. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mivel szeretnék neki jó körülményeket , ezért bazinagy kalitkát vettem ami nem szállítható kocsiban..teherautóban hozta nekem a futár...
2012. júl. 30. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb dobozban, esetleg műanyag macskaszállítóban ha van, a kalitka nem is volna jó megoldás, nem szokták javasolni, mert összetörheti magát...
2012. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most látom, hogy van macskaszállítód :) Rendesen takarítsd ki, aztán abba mehet bele :)
2012. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ádzsika ***** válasza:
100%

A kereskedésből akár papírdobozban is hazaviheted a madarat (jobb kereskedő árul madárszállító dobozkát), de mindenképpen kell szerezned egy szállító kalitkát, hisz arra máskor is szükséged lesz. Nem olyan nagy beruházás (az igazi kalitkához képest), és a madárkának jobb lenne, ha már ebben is vinnéd haza.


Ha pesti vagy, a Keleti mögött, a GALAMB HUNGÁRIÁ-ban olcsón vehetsz nagyon csinos kis szállítót - csak az a hibája, hogy rugós az ajtaja, és szerintem ez balesetveszélyes.


[link]


Nagyon alkalmas (viszont mindenhol drága) az alábbi kis ketrec:


[link]


Nem túl jó (mivel a tetején nyílik, szűk a nyílása és nehezen nyitható), viszont a legtöbb helyen kapható az alábbi kis szállító:


[link]


Hasonlót (egy fokkal jobbat) a FRESSNAPF is árul, viszont náluk nincs részletes terméklista, és máshol sem találtam képet a kis ketrecükről.


Nekem Cseh Sándor-féle szállító kalitkám van: "Kis kalitka" néven megnézheted az alábbi oldalon:


[link]


Sajnos kevés helyen lehet kapni, nagy szerencse kell hozzá, hogy kifogd. Általában (ha van is valahol) három méretet árulnak együtt. Legjobb, ha fölveszed a kapcsolatot a készítővel. Valahol a XVIII. kerületben lakik, ha jól emlékszem.


Szállító kalitkára mindenképpen szükséged van, hisz nagy valószínűséggel időnként orvoshoz is kell majd vinned a madárkádat. A szállító ketrecnek mindig menetkészen kell állnia, hogy szükség esetén csak bele kelljen raknod a madárkát, és már futhassatok is.


A madárkádra a huzat végzetes lehet, ezért a szállító kalitkához mindenképpen szerezz (vagy készíts) egy megfelelő méretű karton dobozt, amibe a kis ketrec kényelmesen belefér, a magassága pedig kicsit nagyobb, mint a kalitkáé. (Tető nem kell a dobozra.) A dobozt tedd egy nagy méretű bevásárló szatyorba: a műanyag jól szigetel, megvédi a madárkát télen a hidegtől, nyáron a melegtől. Persze télen még takarókkal is körül kell bástyáznod a dobozt, és a tetejét is le kell takarnod.

Arra nagyon ügyelj, hogy sem a kartondoboznak, sem a műanyag szatyornak ne legyen semmi szaga! A madárkák a szagokra nagyon érzékenyek, meg is fulladhat a picinyed valami vegyszer vagy illatszer szagú dobozban.


Ha a macskaszállítóhoz macska is tartozik, nem biztos, hogy jó ötlet a papagájtartás...

A kalitka sajnos nem garancia semmire: ismertem (képről) egy tündér kis hullámost, aki még a hazavitele délutánján meghalt, mert a család macskája (aki egyébként SOHA nem járt be a lakásba) a rácson keresztül kitépte a lábát.

A madárkának pedig nem elég a kalitka, bármilyen hatalmas: neki röpködnie is kell, és macska mellett ez állandó életveszély.


Remélem, tudtam segíteni.

2012. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a macskaszállító a nyuszimé :)
2012. júl. 31. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Annak idején én kismérető papírdobozban hoztam haza a madarat. Utána kitettem a kalitkába, amit letakartam egy kicsit, így megnyugodott.
2012. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Apám annó lyukasztott papírzacskóban hozta haza bicajon, majd gyorsan beraktuk a kalitkába.
2012. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!