Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnék albérletben madarat tartani, de nem tudom pontosan, hogy milyent? Én kettőn gondolkodtam eddig: fürj, gyémánt galamb. A lényeg, hogy legyen csendes, pici és ne túl nagy igényű. Egyelőre még csak 1db-on gondolkodom, de nem tudom, hogy melyik bírja jobban a magány, illetve melyik lehet az "okosabb", mert nem szeretném mindig kalitkában tartani, viszont azt sem akarom, hogy elszökjön.

2012. júl. 31. 14:31
 1/9 anonim válasza:
hullámos papagáj esetleg? :)
2012. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érdekes ötlet, de a papagájok nem túl rendetlenek? Attól is félek, hogy ha megtanulna beszélni (vagy legalább 1 szót eltanulna), akkor folyamatosan "beszélne" és a lakótársaimat nem igazán akarom az őrületbe kergetni.:D
2012. júl. 31. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a fürjön és a gyémánt galambon gondolkoztál lakásban nagyon rossz ötlet.

Fürjünk volt ... nagyon hangosak és vadak többnyire. Főleg a hímek és inkább "csoportban" szeretnek lenni. Ott is úgy, hogy például 5 tojó egy hímmel, mert szétszedik egymást ha sok a hím. Szóval ezt nem igazán ajánlnám. Főleg lakásba nem..

A gyémánt gerle: most is van nekünk az is inkább társas állat ... magán véleményem szerint szelídíteni lehetetlen. Ha csak kézbe megfogod akkor is védekezés képen elkezdi "hullajtani" a tollait. Menekülni akar és elég vad. Ők is inkább társas állatok. Mindkettő faj a gerle és a fürj is kalitkában vagy bezárva "tartandó" mert ha kiengeded "menekülőre fogja".

Olyat most hirtelen nem is tudok mondani ami kicsi, nem nagyigényű és csendes.

Hullámos papagáj ha foglalkozva van vele "bírja a magányt". Szóval abból tarthatnál egyet. Nem túl nagy. De nem is valami csendes. De könnyen tanítható főleg a fiatal madarak . És ha megszelídítenéd akkor nem is kellene folyton kalitkában tartanod. Remélem azért segítettem. Sok sikert a választáshoz.

2012. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és igen tényleg hangutánzó. De nem beszélne mindig és mire megtanul akár egy szót is... még a legfogékonyabb papagájnak is kisebb nagyobb időbe telik mire eltanulja :)

Hogyhogy semmiképp ne válassz fürjet/gyémánt gerlét panelba a legrosszabb választás. Amint leírtam az előbb is :)!

Hullámos papagáj. Nagyon közkedvelt .. te is megszeretnéd nagyon :)

2012. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És nem rendetlenek ha foglalkozva van velük.Nagyon okos madarak. :) inkább a fürj és a gerle na azok "rendetlenek" és "kezelhetetlenek" :/:)
2012. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Háát, nem tudom... régebben voltak galambjaink, de azok nagyon rendetlenek voltak, piszkosak és vadak. Utána tartottam galambokat (posta és sima) és azok nagyon szelíd, jámbor jószágok voltak. Sokat foglalkoztam velük, dajkálgattam őket és egy idő után még azt is sikerült elérnem, hogy ha kiengedtem őket a kalitkából a szabadba, akkor elrepültek erre-arra, de mindig visszatértek. Még arra is megtanítottam az egyiket, hogy ha kinyújtottam a karomat, akkor rárepült. Ezek a pillanatok hiányoznak:(.
2012. júl. 31. 15:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt megtudnád oldani a papagájjal is :) egy kettőre úgy hozzád nőne, hogy észre se vennéd. ;)

Bár persze a kiengedést nem a szabadban hanem a házban mert kicsi rá az esély, hogy visszajönne. De hidd el nagyon szerethetőek és okosak a papagájok. Még talán azt is merem mondani, hogy okosabbak és taníthatóbbak a galamboknál.

Amúgy postagalamb .. nem tudom hallottál e már a galambászatról és a versenyekről :) Nézz utána :) de azok persze ,hogy visszajönnek, mert arra lettek úgymond tenyésztve :)

2012. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanazt mondanám, amit az előttem lévők. A fürjek társas állatok, a hím háremet igényel, és lehetetlen megszelídíteni. A gyémántgalamb pedig egyszerűen csak ostoba. Annyira, hogy még évek múltán sem ismeri fel a gazdáját, ezért nem lehet megszelídíteni.

Ha szelíd madarat szeretnél, szerintem is a papagáj lenne a legmegfelelőbb, persze ahhoz, hogy szelíd legyen, sok foglalkozás és idő kell. Okosnak okosak, sőt! A problémát a hangja okozhatja. Tökéletesen csendes madár nincs, mindegyiknek van hangja, kérdés, hogy a lakótárs és te, mennyit képes elviselni. Az én tapasztalataim szerint a legcsendesebb papagáj a kecskepapagáj, ráadásul nagyon nyugodt, és könnyen szelídíthető fajta. Hátránya, hogy tyúk módjára kapirgál, amiből egy kis rendetlenség kerekedhet, de ezt is meg lehet oldani. Mi szúnyoghálót akasztottunk a kalitka alsó részéhez, így bent maradt minden, amit a madár igyekezett kikaparni. :-))

2012. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettő volt/ van.

A fürjemnek viszonylag magas ketrece volt, de ez nem tartotta különösebben vissza attól, hogy ugráljon. De nem kicsiket, a szoba plafonjáig felugrott. És, hát egyszer beverte a fejét és megdöglött.

A gyémántgalambomat viszont imádom. :) Barátságos állatkák, viccesek. Mérsékelten szelídíthetőek. Szóval simogatni nem lehet, de az enyém, ha gépezek, TV-zek, látom a szemem sarkából, hogy figyel, aztán odasunyul hozzám, van, hogy a lábamra ül. :) Pont, mint a Kis herceg meg a róka. :)

2015. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!