Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel etessem a 3éves hullámos...

Mivel etessem a 3éves hullámos papagájomat?

Figyelt kérdés
Eddig magokkal etettem mindig, de ha jól tudom gyümölccsel is lehet. Biztos viccesen tájékozatlannak tűnök, de a 13 éves fejemben még kevés a tudás.

2012. júl. 31. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát viccesnek nem vicces, inkább elsőre elkeserítő, másodszorra biztató és szimpatikus, hogy legalább most érdeklődsz a téma után. Gyümölcsökkel, zöldségekkel, főtt tojással, főtt krumplival nem lehet, hanem KELL etetni őket. Zöldségek közül a káposzta, saláta (a bolti, permetezett termékek olyan mennyiségben veszik fel a permetet, hogy rövid úton mérgezéshez vezetHET) van legfőképpen tiltólistán, de répát, uborkát szinte minden papagáj imádja. Alma, körte, szőlő mag nélkül, meggy-cseresznye mag nélkül, banán szintén jöhet, citrusféléket ne adj nekik. Kertből, kutya-macska néküli rétekről, nem autóút mellől tyúkhúrt, füvet, pitypanglevelet, lóherét, fűzfaágat levéllel szintén adhatsz nekik. Kb 2-3 hetente jó alaposan átfőtt, ízesítetlen főtt tojást és főtt krumplit is kell nekik adni a kalcium, fehérje és egyéb fontos dolgok pótlására. Csőrkoptató szintén kötelező.


Amit még el szoktak "felejteni", hogy minden madárnak szüksége van homokra a magok őrléséhez. Korán halnak azok a madarak, akiknek ez hiányzik a kalitkájukból. Vagy egy tálkába önts egy marokkal, vagy a kalitka alját is beszórhatod vele, ha szeretnek a földön mászkálni (hullámosok ritkán szoktak).

2012. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki alma darabot, reszelt sárgarépát, répazöldet, petrezselymet. Időnként salátalevelet, vagy ha kertes házban laksz, akkor a kertből tyúkhúrt vagy gyerekláncfű levelét. Kaphat főtt rizst, illetve lereszelt vagy apróra összetört keményre főtt tojást. A tojást legalább fél órát kell főzni, és a maradékot ne hagyd a kalitkában, hanem ha nem eszik meg, akkor pár óra múlva vedd ki, és dobd ki.
2012. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) Sokat segítettetek.
2012. júl. 31. 17:37
 4/6 Ádzsika ***** válasza:

Én úgy tudom, a banán kifejezetten tilalmas.

A többi stimmel.

Továbbá a nagyüzemi zöldségektől is óvakodnék...

Salátát, sárgarépát sose mernék üzletből vagy piacról adni a madárkáimnak - csakis olyan kertből, ahol garantáltan nem érhette őket semmiféle vegyszer.

2012. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van otthon kertünk így mi is általában otthon termesztett zöldségeket eszünk :) És köszönöm a választ:)
2012. júl. 31. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

A banán nem tiltólistás. A szárított,aszalt banán még a nimfáimnak is a kedvence pedig csak a nagypapagáj magkeverékekbe szoktak tenni.

A szőlő magja embernek,állatnak egyaránt nagyon egészséges tehát megehetik. A dinnye magját is megehetik.

Írtam üzenetet.

2012. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!