Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legjobb (ara, jákó,...

Melyik a legjobb (ara, jákó, kakadu)?

Figyelt kérdés
Melyik és miért? :DDD

2012. aug. 1. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom nagyon okos viszont mindhárommal ha egyedül tartod szinte egész nap foglalkozni kell, olyan dolgokkal lefoglalni amikhez gondolkodnia kell,stb.

A jákó és a kakadu nagyon hajlamos a tolltépésre ami nem csak unalom miatt következhet be hanem azért is mert pl nem jó az étrendjük vagy nem kapnak olyan dolgokat ami kihívás a számukra azaz gondolkodniuk kell hozzá,stb.

Kakadut tartani nagyon nem gyerekjáték. Külföldön a papagájmenhelyeken a legtöbb papagáj több éves lelkileg sérült kakadu mert sokan azt hiszik megoldják majd a tartásukat aztán csak jönnek a problémák ezért végül szegények a menhelyeken kötnek ki.

A jákók, kakaduk általában csak 1 emberhez kötődnek és mindenkimást megtámadnak de ez függ a neveléstől is.

Az arákról sajnos még nem tudok olyan sokat de nagy álmom egy kék-sárga ara(és egy rózsáskakadu).

Vannak ritkán ismert fontos tudnivalók pl.:a jákóknak több kalciumra van szüksége mint a többi fajnak.


Szerintem az ara a legjobb a három közül mert talán velük van/lehet a legkevesebb probléma. És ők azok akiket ha bíznak benned úgy fogsz, raksz,stb ahogyan akarsz.

2012. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

hát én a kakadu-t mondom, mert nekem az tetszik a legjobban, nem egy gyakori díszmadár és szeritnem ők alegokosabbak, bár lehet, hogy nincs igazam. van egy tenyészet ahol ilyen nagypapgájokat árulnak pl a zoodom-ba (campona) is adja el a madarait, szóval tőle olcsóbban tudod megvenni, bár még így is a fellegekben jár az áruk.

[link]

2012. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy legjobb.


Mindhárom különbözik, teljesen más madarak. A kakadu számomra az egyik legszebb faj, de persze abból is van sokféle. Jákó talán a legjobban beszélő papagáj, de könnyen depressziós lesz, és mint a kakadu esetén is rengeteg foglalkozást igényel. Az ara meg egyszerűen csodálatos, az más dolog, hogy az igényeik kielégítése nem kis feladat. Az arák és a kakaduk tudnak rendesen kiabálni is és bontani is.


Amúgy az első hozzászólóval értek teljes mértékben egyet, nyomtam is neki egy zöld kezet ;)


Másodiknak meg mondom, hogy a alapjában véve is drága madárról van szó, akkor nem a camponában, vagy Pest környékén kell keresni olcsó árat. Bár az ár nem is volt kérdés most...

2012. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. aug. 4. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!