Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tolja hátra a bóbitáját...

Miért tolja hátra a bóbitáját a nimfapapagájom?

Figyelt kérdés

Amikor beszélek hozzá, mindig hátratolja a bóbitályát, ez mit jelent?

Elōre is köszi a válaszokat!:)



#bóbita #Miért tolja hátra #a nimfapapagájom?
2012. aug. 8. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A bóbitával az érzelmeit fejezi ki.
2012. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. aug. 9. 06:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém anno tolta hátra,amikor mérges volt.Ha mozgatta előre hátra,akkor meg nekem úgy tűnt,hogy megelepődött valamin vagy nem ért valamit,figyel :)

Attől függetlenül lehet,hogy nem egyformák.

2012. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor simította le a bóbitáját, amikor valami rosszaságon törte a fejét. Ha már így sunyizott, tudtam, hogy valamin töri a fejét. :-)
2012. aug. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt szeretném még kérdezni, hogy előszőr kicsi kalitkát vettünk neki. Abba nagyon nemfért el ezért két nappal utána vettünk egy elég nagyot? a piciből amíg elvoltunk megvenni, kiszökött. Ezért összevissza repkedett a szobába és alig tudtuk vissza tenni.Amikor sikerült akkor teljesen megbolondult(szerintünk) mert össze vissza ugrált meg mászkált a kaliban és sipított. Szerintünk az lehet a baj hogy amikor repült akkor nagyon megszerette a repülést és nem akar vissza menni. Mit kéne tennem?

2012. aug. 10. 08:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Akármilyen nagy kalitkát veszel neki, akkor is szüksége van a mozgásra, a repülés szabadságára. Én azt javaslom, hogy amikor csak tudod, engedd ki, hagy legyen egy kicsit szabadon. Tudom, eleinte nehéz visszafogni, ezért sokan egyáltalán nem is engedik ki a madarat. Néhány finom falattal, vagy sok foglalkozással azonban elérheted, hogy magától visszamenjen, és hozzád is jobban fog ragaszkodni.
2012. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszöszönöm!
2012. aug. 10. 15:17
 8/11 A kérdező kommentje:
Na, vissza is repült magától:) A kalitka ajtaján csücsül, és fürtös kölest eszik!:)
2012. aug. 10. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Látod, nem is olyan nehéz. :-) Kettőtök kapcsolatán is sokat fog javítani az együtt töltött idő. :-) Csak ha kiengeded, vigyázz arra, hogy :

- zárva legyen ablak, ajtó

- ablak, tükör, vagy bármilyen tükröződő felület le legyen takarva (ablak előtt függöny, mert a madarak nem látják, és ha nekimennek, összetörik magukat)

- ventillátor ne legyen bekapcsolva

- elektromos vezetékekhez ne férjen hozzá

- ha van akvárium, legyen letakarva, nehogy bele fulladjon

- ügyelj arra, hogy ne rágja meg a szobanövényeket, a legtöbbjük mérgező

- vigyázz rá, nehogy beessen szekrény mögé, vagy bárhová, ahonnan később nem tud kijönni

- vigyázz, nehogy baleset érje, nehogy összetörje magát.


Kezdetben még ügyetlenül és sután fog repülni, amíg ki nem ismeri a szobát, később majd célirányosan és biztonságosabban fog tájékozódni.


Jó madarászást kívánok! :-)

2012. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot!:) Amikor közelebb mentem hozzá, nem bolt köztünk egy mèter oldalra billentette a fejét. Esetleg tudod ez mit jelent?
2012. aug. 10. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!