Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan fertőtleníthetem a...

Hogyan fertőtleníthetem a homokozóból gyűjtött homokot a madaraim számára (nem evésre szánt homok)?

Figyelt kérdés
Két kanárim van. Külföldön élek, szoktam nekik venni evésre szánt homokot (fehér)amit kis tálba betettem a kalitkájukba, viszont sajnos ez a homok nem túl olcsó (így nagyon sokba kerülne egy nagyobb mennyiséget szétszórni), viszont a kalitka aljára szívesen tennék egy kis homokot nekik. A homokozói homok világosbarna, nem tűnik túlzottan koszosnak, de kicsit félek, nehogy betegek legyenek a madarak, ha mégis csipegetnének belőle. Esetleg ecetes forró vízzel átmosni, majd megvárni amíg megszárad (elvileg a nap is fertőtleníti valamennyire a homokozókat)? A homokozó közel van, de a tengerpartról is szerezhetek homokot, lehet, hogy az jobb, tisztább lenne? A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
2012. aug. 12. 13:16
 1/2 jklé19 válasza:
Szia! Nem kell semmiféle tengerparti homok, csak vegyél egy kis homokot a homokozóból, és tedd a sütőbe(fémtálon)Í 250 fokon kb.:10 percre. Vagy pedig tedd rendes porcelán tányérba, és süsd ki a mikróban. Ezek a dolgok, lehet az emberekre nézve nem túl higénikusak, de a madarak számára a legjobb. :DD És vigyázz, ne melegen tedd be a homokot hozzájuk. :)
2012. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sszia, nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) A homok, ami már egy hete az ajtóban vár, hogy kezdjek vele valamit... most végre értelmet nyer! Köszi :-))
2012. aug. 23. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!