Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Agresszív lesz a gúnár? Meg...

Agresszív lesz a gúnár? Meg fog támadni minket?

Figyelt kérdés
Van egy tojónk és egy gúnárunk.Most kezd ivarérett lenni és eddig szelídek voltak.Kézből eszik és most még ránk nem sziszeg.5hónapos.Tehát még nem tudjuk milyen lesz igazából.Van egy 3éves fiam is.Ezt csak a magassága miatt írom.Van okom félteni?Eddig nem vettünk észre semmi jelét annak,hogy bántani akarna minket.Most mondja a férjem,hogy egyik este megijesztette véletlen és akkor (mivel nem ismerte meg)megtámadta mindkettő.

2012. aug. 12. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gúnár védeni fogja a tojóját. Ezért bizony sziszegni és csípni fog. Én bezárnám őket a baromfiudvarba, a gyereket is meg fogja rémíteni.
2012. aug. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Gyerekkoromban sok libát felneveltem, úgyhogy tapasztalatból mondom, el kell őket zárni! még a szemét is megsértheti a gyerekednek!

én annyira megszelídítettem a libákat (tojó, gúnár vegyesen), hogy megültek nekem, simogattam őket, vittem őket az árokpartra, ha megláttak, gágogva jöttek elém. De mást bántottak a gúnárok.

Akkor voltam tizenéves, és napos koruktól én foglalkoztam velük. Egyszerre 6-8 liba volt nagymamáméknál.


Egy 3 éves gyerekre szerintem veszélyesek.

2012. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Off: nem feltétlen azért sziszeg, és támad a gúnár, mert védi a tojóját. 3 gunarunk van, és 2 sziszeg, a harmadik meg olyan, mint egy kezesbárâny :)
2012. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!