Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambtartás, de hogyan?

Galambtartás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kapni fogok 2 fehér galambot, amik nagyon fiatalok, ki sem voltak még engedve abból a ketrecből, ahol születtek. Meddig kell őket bezárva tartani, hogy aztán ne menjenek el? Esetleg etetésükkel(mivel,mennyit naponta), tartásukkal kapcsolatban kell valamire nagyon odafigyelni?

és lehet őket nagyon szelídre nevelni?

Nagyon érdekelnének a tapasztalataitok, előre is köszönöm. :))



2012. aug. 17. 17:03
 1/4 A kérdező kommentje:
postagalambok* :)
2012. aug. 17. 17:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát röpdében kell őket tartani, és fokozatosan kézhez szoktatni. Mivel fiatalok, nagyon hamar hozzádszoknak majd, kézbe veheted őket, ujjadon is megülnek majd. Mindig oda mennek vissza ahol megetetik őket, tehát ha enni kapnak, akkor vissarepülnek hozzád. Nekem annak idején volt egy rúd az eresz alatt, oda repültek le, amikor hazajöttek,plusz fent volt a dúc nekik.
2012. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is nemrég kaptam 4 fehér postát, szintén fiatalokat, annyira fiatalok, hogy már kitollasodtak, de még 1-2 pihe van a fejükön, tehát olyan 4-5 hetesek, szerintem a tied is ennyid idős lehet. Hazahoztam őket, beraktam a többi közé, és fél óra múlva kiengedtem őket, mert takarítottam a galambházat. Alig lehetett őket kiterelni, olyan kis gyámoltalanok voltak. Amelyik kiment, csak 1-2 méter magasra repült fel, és onnan szinte el sem mozdult, estére pedig beültek a helyükre. az enyémek már tudnak önállóan enni. Ha neked nincs más galambod, akkor nem fognak maguktól beülni (az enyémek csak követték a többit) tehát 1-2 hétig ne engedd ki őket, utána mehetnek. Ne ijedj meg, ha a kiengedés után csak a tetőre ugranak ki, és nem mennek sehova, annak úgy kell lennie, mivel még fiatalok, tapasztalatlanok, majd ha felbátorodnak, fognak repülni. Hazamenni biztosan nem fognak, én a szomszéd faluból hoztam az enyémeket, mégsem mentek haza, mert ezek sem voltak kint.

2 galambnak 2 marék kaja kell. többféle magot szoktunk etetni, pl. kukorica, búza, takarmányborsó, fekete napraforgó, repce. Ez a fontossági sorrend, ha mind megvan, akkor 40%-40%-10%-5%-5%-ban keverd nekik, de az sem baj ha nem adod mindet, a minimum a kukorica-búza. A takarmányon kívül szükségük van sóra (konyhai-, vagy nyalósó, amit a lovaknak készítenek), néha egy kis kenyérre, valamilyen vitaminkészítményre (a legegyszerűbb az almaecet, a konyhainál olcsóbb az, amit a tápos árul). Januárban a tenyészgalambokat be kell oltatni az állatorvossal a legveszélyesebb galambbetegségek ellen (galambhimlő, baromfipestis, paratífusz, stb.) EZT KOMOLYAN KELL VENNI! én kaptam kb. 50 galambot, nem oltottam be őket, és már csak 32 van...

ha kérdésed van, nyugodtan írj privát üzenetet:)

2012. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló mindent elmondott amit akartam írni! HA kérdésed van nyugodtan nekem is írhatsz nekem is van jó pár éve 25 db postagalambom! Több nem kell mert nincs helyem se, meg időm se! :)
2012. aug. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!