Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vegyem rá a hullámos...

Déjved kérdése:

Hogyan vegyem rá a hullámos papagájomat rágásra?

Figyelt kérdés
Ketten vannak, és közülük az egyik állandóan rágcsálja a fakérgeket meg mindent, vele nincs is semmi baj. Viszont a másik (akit kézzel neveltem) nem rágcsál sose. Eszik rendesen meg minden de nem rág, és nemrég orvoshoz kellett vinnem, hogy vágja a csőrét, de már megin nől. Nem tudom hogy vegyem rá hgy rágjon.
2012. aug. 19. 10:37
 1/3 jklé19 válasza:

Szerintem, ha nincs, akkor vegyél nekik szépiakagylót.

Azt mondtad, kézzel nevelted a papagájt, és ezeknek a madaraknak később lehetnek gondjaik, mivel nem a szüleik táplálták őket, hanem te, kiskanállal, fecskendővel, vagy egyéb más módszerrel. Nekem van egy madárházam a kertben, és volt már kézzel nevelt papagájom is, és voltak vele hasonló gondok. Szóval vegyél nekik szépiakagylót, adj nekik zöld, illetve tojáseleséget(tyúkhúr,köles, tojás), változatosan tápláld őket amennyire tudod, és foglalkozz velük sokat. Hogy a csőr túlnő, az kalitkában normális. te is le tudnád nekik vágni, de ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább bízd állatorvosra. Sok sikert! :D Így nem lesz gond! :)

2012. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lógass be nekik úgy leveles fűzfagallyakat hogy az ülőrúdhoz közel és átlósan legyenek.

Így(a háttérben látszik): http://www.youtube.com/watch?v=OxaUwxcMXVs

2012. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szépiájuk van, megpróbálom a fűzfásat, és ha az se jön ba akk majd változtatgatok... mást nagyon nem tok csinálni:D
2012. aug. 20. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!