Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambok miért bántják...

A galambok miért bántják beteg társukat?

Figyelt kérdés
Ma érdekes dolgot figyeltem meg Pesten. Ült egy ránézésre is nagyon beteg galamb a járda szélén jó messze az utcai csaptól, amiből a galambok ittak. Ekkor hirtelen a galambok közül az egyik legszebb, és legméretesebb oda ment a nagyon beteg magába roskadt galambhoz, és elkezdte bántani, meg csipkedni, és ütlegelni. A galamb annyira beteg lehetett, hogy nem is nagyon védekezett, csak próbált arrébb menni. Miért tette ezt az egészséges galamb, hisz még arról sem lehet szó, hogy mondjuk veszélyeztetve érezte volna a kajáját, meg a vizét, hisz a beteg madár oda sem ment??

#gonoszság #galamb #madár #agresszív madár
2012. aug. 24. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartoznak az okos állatok közé
2012. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Az állatvilág kiveti magából a betegeket. Még a háziállatokban is él az, hogy minél később mutassák ki, ha valami bajuk van.
2012. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt két tyúkom az egyik megbetegedett.A másik nem bántotta hanem odament a gubbasztó társához és olyan mozdulatokat tett hogy miért nem állsz fel, gyere enni, menjünk kapirgálni.Egyáltalán nem bántotta és a többi tyúk sem.
2012. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem erről van szó. A galambnak pontosan annyi "esze" van, amennyire szüksége van a túléléséhez, szaporodáshoz, utódneveléshez. Sőt, a galamb (balkáni gerle) rendkívül sikeres faj. Néhány évtized alatt elterjedt és meghonosodott Európa nagy részén, és jelenleg is terjeszkedik.


Szóval: A legtöbb csapatban élő állatnál megfigyelhető az a jelenség, hogy a beteget elűzik, megölik. Ez része a fajfenntartásnak, mert egy beteg egyed rontja a többiek esélyét, gyengíti a csapatot. Ez nekünk kegyetlennek tűnik, de nekik ösztönös és hasznos cselekedet.

Pl. a gólya kidobálja a fészekből fiókái egy részét, ha nem tud elég táplálékot szerezni, hogy mindet felnevelje. Sőt, meg is eteti a gyengébb fiókát az erősebbekkel, ilyen esetben.

Egyes ragadozómadár- fajoknál a szülők teljes közömbösséggel figyelik, ahogy az erősebb fióka kilöki a fészekből gyengébb testvérét.

Kegyetlen, de a faj szempontjából célravezető viselkedésforma.

2012. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hát számomra nagyon kegyetlen dolog ez, és honnan tudja a másik galamb, hogy a beteg madár nem fog meggyógyulni pl?
2012. aug. 24. 23:37
 6/15 A kérdező kommentje:
más fajok ezzel ellentétben meg segíteni próbálnak beteg társukon. Ezt ajánlom mindenki figyelmébe: http://www.youtube.com/watch?v=VAIvf6Xyhpw
2012. aug. 24. 23:40
 7/15 anonim válasza:
A macska más ilyen szempontból, szegénykém nekem egyszer hozta a halva született kölykét, hogy csináljak vele valamit és teljesen kétségbe volt esve és el nem engedett járkált körülöttem hogy csináljak vele valamit, élesszem újra, vagy nem tudom de hát én sem vagyok mindenható.
2012. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezért írtam azt, hogy a legtöbb faj, de nem mind.


A másik jellemző ok még, ha nem beteg, csak megváltozik a külseje, viselkedése. Természetfilmen láttam, hogy egy zebracsikót elhagytak, még a saját anyja is. Belecsúszott a sárba, rászáradt, és ettől idegennek tekintették. Ugyanis eltűnt a jellegzetes szaga. Amikor lemosta az eső, visszafogadta az anyja.


De csak gondolj bele: az emberi viselkedés nem ilyen? Csúfolják a kövér gyereket, a soványat, a csórót, az eminenst, a vörös hajút, a szemüvegest, stb. Már az óvodában elkezdődik ez a folyamat. Leegyszerűsítve: kivetik maguk közül azt, aki más.


Még valami: A galamb nem gondolkozik előre, nem tudhatja, hogy a másik esetleg meggyógyulhat. Csak azt tudja, hogy valami nem stimmel, és ezt a helyzetet meg akarja szüntetni.


Egyébként én is sajnálom az ilyen állatokat. Ha tudok, segítek rajta. Segítettem már nagyanyámnak felnevelni olyan kiscsibét, akit űztek a többiek.

2012. aug. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Néhányan itt olyan gyerekesen tudnak gondolkodni és annyira emberien :))) Az állatokat az ösztöneik hajtják, a szaporodás, a saját génállomány átadása a lényeg, nem pedig az elesettek védelmezése. Vannak kivételek, főleg utódnevelésnél, de alapvetően nem ápolgatják a gyengébbeket, nyomorultakat, mert csak a saját túlélésüket kockáztatják.
2012. aug. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindez a természetes szelekció része. A vadállatoknál nem létezik kegyelem, nekik az a céljuk, hogy a populáció legerősebb egyedei maradjanak fenn, örökítsék tovább kedvező génjeiket, a betegnek, a sérültnek pedig pusztulnia kell. Náluk ez törvény, és az embernek ebbe nem szabad beleavatkozni, még ha mindez emberi szemmel szívtelenségnek is tűnik.

A gyengék elpusztításával marad fenn az egyensúly.


Mondok egy példát, hogy érthető legyen:

Annak idején, Észak-Amerikában (a Yellowstone NP.-ban) kiírtották az összes farkast. Évekkel később feltűnt a jó embereknek, hogy egyre kevesebb a nyírfa, a szarvasok pedig satnyák és betegesek. Mi volt a probléma? Az, hogy az ember sikeresen kivett a stabil láncból egy szemet, így az egész összeomlott. Mivel nem volt ragadozó, ami kordában tarthatta a szarvasállományt, így a gyengék is tovább örökítették génjeiket ami hatással volt az egész populációra. Ráadásul elszaporodtak, így többet ettek, leháncsolták a fiatal nyírfák törzseit, amik ezért elpusztultak. Ma már, hogy újra vannak farkasok, helyreállt a rend.


Tehát az állatoknak nem érdekük, hogy egy beteg életben maradjon, mert az a fajra nézve veszélyes. Ezt el kell fogadnunk, mert ez azelőtt is így működött, amikor még ember sem volt a világon.

2012. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!