Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy lassan fél éves kis...

Van egy lassan fél éves kis sándor papagájom, és egy 2 éves nimfám, aki fiú, a kissanyiról nem tudni a nemét. Miért csinálja ezt vele a nimfám?

Figyelt kérdés

Először is, panelban lakom, de a 2 madár külön szobai röpdében van. Elég sokat kint vannak napközben, a kis sándor kézzel nevelt, vele nincs nagy baj, eltekintve, hogy egy ördögfióka :-)

Amikor kiengedem a nimfám, ő mindenképp a kissanyimhoz akar menni, hogy a közelébe legyen, énekel neki, meg minden, ez miért lehet? Tudja, hogy lány? Nem lehet tőle elhessegetni sem, nagyon kitartó...volt, hogy nem szállt vissza a helyére, és egész éjjel a sanyimat őrizte kívülről a rácson kapaszkodva. A sanyim, meg támadja, odakap neki, sokszor belecsíp a lábába, hogy vérzik, mégis annyira kitartó, nem értem miért. Van még 1 nimfám, vele meg abszolút nem foglalkozik. Ötlet valakinek? Még aarra gondoltam, hogy biztos tudja, hogy lány és udvarol neki?



2012. szept. 1. 10:13
 1/8 Kuroyuki Hime ***** válasza:

Szerintem csak szimpi neki :)

van olyan nimfa, amelyik a saját gazdájának udvarol...

mondjuk az enyém special a macskának danolászik...lökött madarak XD

2012. szept. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Madaraknál első tény a gondolatmenetükről: pár kell nekik. Második tény: ha nincs saját fajtából társ, akkor jó lesz szinte bármilyen másik papagáj. Harmadik tény: ha nincs semmilyen másik papagáj, akkor jó lesz társnak az ember is. Negyedik tény: ha nincs papagájtárs, de van tükör, még az is előrébb kerül a rangsorban az embernél, mert azt hiszik, élő fajtárs. És a nemük mindegy, ha nincs ellenkező nemű, beérik az azonos neművel is, csak legyen hozzájuk hasonló.


Ha ekkora helyük van, szerezz be egy társat nekik, mielőtt szerencsétlen nimfa súlyosabb sérüléseket szerezne, vagy elfertőződne egy sebe. Nem fog leállni, társas lény, szüksége van valakire, még akkor is, ha az bántja őt.

2012. szept. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ui.: ez nem minden fajtára képezhető le ennyire, de esetedben ez így működik.
2012. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kis sanyit tekinti a társának és udvarol neki hogy meghódítsa és a párja legyen.

Valahogy ijeszd el tőle mindig. Bár erről nehéz leszoktatni őket de valahogy mégis szoktasd le vagy legalább kitartóan próbálkozz. Nem tudod megoldani hogy ne lássák egymást akkor se amikor röpdéjükben vannak és akkor se amikor kint?

Ha nem látná pár hét,hónap után talán befejezné és elkezdene a fajtársával foglalkozni.

2012. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ú. Ezer bocsánat, van fajtársa. Valahogy megoldani esetleg, hogy felváltva jöhessenek ki? Vagy térelválasztani, ha már úgyis övék az egész szoba?
2012. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajna, mivel elég kicsi a szobám, + van még egy terráriumom 2 tengerimalaccal, így nagyon nem tudom különválasztani őket, mert perpill egymáson van a 2 kalit. Fent van a sanyi, alatta a 2 nimfa. Reggel, mikor a sanyi mozgolódik, hallja az érintett nimfám, és éktelen rikkantásokba kezd, pedig hát ugye nem látja. Szal nekem ők nem tenyészmadarak, hanem szimplán házikedvenc, de ha ez még sokáig így megy tovább, lehet hogy kénytelen leszek venni neki egy párt. Szerdán hozok egy hullámost, hátha azzal el lesz, már volt korábban 2, és nagyon jól elvoltak. Ha az sem, hát akkor passz. Amúgy madárb*zikkal szívesen felvenném a kapcsolatot :) :D
2012. szept. 1. 18:37
 7/8 anonim ***** válasza:

:D Abból itt van bőven.


Nem tudom jó ötlet-e egy harmadik fajtát is bevonni a dologba. Illetve a nimfa problémádat ez biztosan nem fogja megoldani, és szerezhetsz majd be neki is egy párt, akivel vagy egymásra hangolódnak, vagy nem. Nálam is együtt vannak a nimfák és a hullámosok, de a felállás az, hogy a hullámosok a főnökök, nimfákkal nem közösködnek, de tény, hogy jól megférnek egymás mellett (amennyiben a nimfák az ő szabályaik szerint játszanak). És egy papagáj temperamentumából ne következtess a következőére, tehát az, hogy a régi hulikkal jól kijött, az nem garancia semmire:)


Szőrszálhasogatásnak hangozhat, de a 3 nimfát sem szokták javasolni. Valaki a 3-ból sokat szívhat, és még az is elképzelhető, hogy a harmadik nimfa a csendesebbikkel áll össze, akkor pedig a sanyi-terrorizáló nimfád még motiváltabb lesz a sanyi meghódításában.


Azt viszont meg lehetne próbálni, hogy a kissándornak szerzel egy párt, és reménykedsz, hogy ők egymásra találnak, és akkor abbahagyja az udvarlást a nimfa.


De én azt hiszem, inkább passzolom a kérdést.

2012. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, kényes téma :D

tényleg, most jut eszembe, hogy szegény nimfám annyira próbálkozott, hogy 2 napig nem volt hangja :( :D annyit dalolt össze-vissza :D kamillateát itattam vele, meg letakartam, kamillával gőzöltem pár percig, így rendbejött :) mikor odakapott neki, hogy vérzett a kis lába, eddig szerencsére, mindig sikerült rácsempésznem egy kis betadine-t, miközben az assztalomon játszó sanyinak énekelt, akkor még a kezemen is hajlandó megülni, ha közel van a sanyihoz :D és ilyenkor nem veszi észre :) de nem mehet ez az örökkévalóságig ://

2012. szept. 1. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!