Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a nimfa papagájom...

Mi lehet a nimfa papagájom baja? Nagyon fontos

Figyelt kérdés
Ma azt reggelre azt vettük észre, hogy nem annyira aktív inkább csak alszik, és mire hazaértünk du. fél 5 felé, csak ült az egyik rúdon, aludt és fel voltak borzolva a tollai, tulajdonképpen gubbasztott csak. Azt kell tudni róla, hogy nagy kíváncsi érdeklődő madár, mindig ügyködik valamit a ketrecében, de most nem is érdekli, hogy mit történik körülötte csak pár pillanatra felnyitja a szemét és visszacsukja, szereti, ha simiztetik, de most az se nagyon érdekelte. Szóval egyértelmű, hogy valami baja van, de nem tudom, hogy mi, mert nem vagyok egy nagy papagáj szakértő, kérlek segítsetek! :(
2012. szept. 1. 17:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Készítettem egy képet is róla:


[link]


bocsánat a rossz minőség miatt, de a szobában már kicsit sötét van, de nem akartam vakuval ráfényképezni, ezért éjszakai módban készült a kép...

2012. szept. 1. 18:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Vigyétek orvoshoz. A következő tünet az lesz, hogy ingadozik, utána leköltözik (rosszabb esetben leesik) a kalitka aljára, nem tud majd felmenni enni és inni, és örökre elalszik. Ez lehet huzattól, egy fertőző betegségtől, valamilyen veleszületett, esetleg helytelen táplálkozásból (ezzel nem minősíteni akarlak, mert még kismillió betegség tünete kezdődhet így), szóval ezt egy orvos, egy hozzáértő tudná csak megmondani és kezelni.


Annyi biztos, hogy a gubbasztás már komoly, súlyos jel.

2012. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja jj szegény! :( tudtad hogy a múanyag ülőrúd nem jó? :( meg ez a hát alakú kalitka se :( Tényleg sok minden miatt lehet rosszul, az állatorvos jó 5let
2012. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvoshoz vitellel egyetértek, de csak olyanhoz, aki ért az egzotikus állatokhoz (előtte telefonon érdemes megkérdezni). Máskülönben majdnem annyit ér, mintha otthon tippelgetnéd, hogy mi a baja, a kutyás-macskás dokik ugyanis sajnos nem sokat értenek papagájokhoz (nem egy, nem két esetből ez a tapasztalatom).


Addigis figyeld meg a madarad, mindenekelőtt az ürülékét. Sokat elárul, ha az a normálistól eltér. Nézd meg a tollazatát a kloákája körül, hogy nem szennyezett-e. A szemei nem váladékosak, ugyanezt az orrnyílásai körül is vizsgáld meg. Tüsszög-e esetleg, vagy a levegőt nehezebben veszi (billeg az ülőrúdon)? És ami talán a legfontosabb: eszik-e rendesen? Ha nem, ez végzetes lehet nagyon rövid időn belül.


Ha ezek egyike sem, van még egy tippem, volt ilyen esetem. Annyi volt az összes tünet, hogy a madár gubbasztott, sokat aludt borzolt tollakkal, de azért evett. Végül röntgenes vizsgálat állapította meg, hogy a begyéből hiányzott a kavics - és ez úgy látszik, hosszú idő alatt ide vezetett.

A probléma 2 napon belül megoldódott azzal, hogy a kajáját megszórtam homokkal (kagylóhéjőrleménnyel kevert madárhomok).


Persze nálad lehet hogy egészen másról van szó, én csak a saját véleményem írtam le, azért nézz utána alaposan...

2012. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!