Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájaim tépik...

A nimfa papagájaim tépik egymás tollát vagy csak szimplán vedlenek?

Figyelt kérdés
Üdv! Újdonsült papagáj tartó vagyok és még nem igazán vagyok tisztában a dolgokkal és még elég új nekem amit ma láttam. A lényeg az, hogy két egyidős papagájom van ellenkező neműek. Sokat cibakodnak de csak úgy hogy megcsipkedik egymás lábát vagy egymás arcát. De nem mint ha zavarná egyiket sem mert kölcsönösen csinálják. Viszont ma amikor vittem őket le az udvarra azt vettem észre, hogy mindkettőjüknek ugyan ott a tarajuk(ahol a fejükön feláll a toll) alatt egy kicsit valahogy a fejbúbjuk alatt kivan hullva a tolluk. Nem sok, 1-2db. De látszik, hogy fehér az a rész nekik nem egyezik az alap toll színükkel. Még fiatalok nagyon, 2 hónap körüliek. Elképzelhető, hogy vedlenek? Vagy bántják egymást? (Testvérek)

2012. szept. 2. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Vedlenek, most van a toll csere időszak.
2012. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vedlenek a jómadarak s amit te civakodásnak gondolsz, lehet hogy csak a normális tollászkodás. A nimfák ugyanis szeretik egymást tollászni, főleg a nyak-fej tájékán, amit nem érnének el saját maguk. És ilyenkor előfordul, hogy belecsippent az egyik a másikba, amit a sértett fél hangos sikkantással jelez... :)


Vedlés idején érdemes jobban odafigyelni a madár táplálékára, hogy egészséges tollazat képződjék. A fehérjebevitel pl. ilyenkor lehet magasabb. S bár a nimfák nem nagy fürdőzők, azért jobb ilyenkor fürdővizet is adni nekik, az enyéim vedléskor rendszeresen használják...

2012. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!