Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Testvér nimfa pár, ellenkező...

Testvér nimfa pár, ellenkező nem. Probléma lehet?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy testvér nimfa papagáj párom. Ellenkező neműek. Adódhat valami probléma, ha így maradnak? Mert azt hallottam, hogy ez beltenyészet. De én alapból nem tenyészteni akarom őket, ha nem tartani /: És azért vannak párban mert nem tudok 6-7 órát foglalkozni az egyikkel naponta. Mi baj adódhat, ha együtt maradnak?



2012. szept. 4. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tenyésztésre szánod őket, akkor semmi. Jól meglesznek együtt, de odút semmiképp se adj nekik, mert azzal költésre ösztönzöd őket, ami génhibás fiókákhoz vezethet.
2012. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj nem szeretnék én fiókákat én csak két egészséges madarat szeretnék a kalitkámba látni akik elvannak ott és tudok velük néha foglalkozni, beszélgetni, időt eltölteni pl. szoktatással. Semmiféle képen nem szeretnék kis fiókákat nem is azért vettem őket. Úgy volt, hogy 1 tojót vettem mert, hogy az csöndes. De szegényem depressziós lett ezért kapott egy hímet.. Így kezdődött az egész. Tenyészteni nem szeretnék. Odut biztos nem kapnak. A földre nem tojhatnak?
2012. szept. 4. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért lenne jó ha nem egy kalitkában lennének mert ha hormonosak odú nélkül is párosodhatnak és máris megvan a baj.

Az mondhatni tévhit hogy csak akkor tojnak ha odút kapnak. Ha beindulnak(és sok mindentől beindulhatnak) párosodnak és tojnak akár van odú akár nincs.

2012. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt én sem tudtam. Köszönöm az új információt.
2012. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De hiszen ez nem igaz! nekem is van4 nimfapárom 1 ketrecbe , és költés után átrakom őket mindig egy másik ketrecbe, hogy pihenjenek. De még sose tojtak a földre. De ha még tojik is, ha nincs odú úgyse fogja kikelteni, így nem lesznek génhibásak!
2012. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont azért nem tojnak nálad csak úgy mert előtte költenek tehát kiélhetik magukat. De a kérdező esetében nem költenének sose tehát nála csak úgy tojna a tojó. Egy jól harmonizáló párt nem fog megakadályozni a költésben az hogy nincs odú mert bennük van a vágy,ösztön.
2012. szept. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak arra értettem, hogy a párosodástól nem lesz baj, mert nem kelti ki.
2012. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!