Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az új hullámos papagájom...

Az új hullámos papagájom hogyan tudom megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy hullámos papagájt és gondolom új még neki a hely, mert néha csak gubbaszt hol az egyik rúdon, hol a kalitka aljában, majd pár percig ide-oda repdes, mintha ki akarna törni. Ezt periodikusan ismételgeti. Beszélni folyamatosan beszélek hozzá, néha csipog, enni már evett, inni is ivott egy keveset. A legjobb gyógyszer erre a türelem és a várakozás?
2012. szept. 7. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Elsö 1-2 napba hagyd, hogy szokja a helyet utánna rácson keresztül próbáld meg etetni (pl magokkal, fürtös kölessel,gyümölcsökkel) utánna engedd ki, próbáld az ujjad a hasához tenni hátha rááll, ha ráállt akkor onnantól sima ügy.

Amúgy én is épp szelidítek :)bár az enyém nem hullámos papagáj.

2012. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Azt jól csinálod,hogy beszélsz hozzá. Szerintem ilyenkor menny közel a kalitkájához és ha sokat beszélsz hozzá és a közelében vagy nap mint nap,akkor egy idő után lassan be is nyúlhatsz a kalitkájába,de óvatossan és matass dolgokkal,hogy szokja,hogy benyúlsz,de közben beszélj hozzá ha repdesni kezdene hagyd abba vedd ki a kezed és beszélj hozzá,hogy lenyugodjon majd másnap próbáld újra.Aztán utána ha ezt is megszokta akkor óvatosan közelíts a kezeddel,de úgy,hogy a tenyered lefelé legyen majd nyomd a kezed a hasához finoman,lehet,hogy elöször megijed ilyenkor ha elmozdul hagyd abba.De egy idő után rá fog lépni a kezedre, ha rajta marad beszélj hozzá tovább,hogy megnyugodjon,majd óvatasan tedd vissza az ülőhelyére ha nem ugrott le a vissza szállításnál akkor legközelebb már óvatosan megsimogathatod a fejét is. Ha már minden simán megy akkor már a kalitkából is kiveheted úgy,hogy a kezedre ülteted,de a kalitka ajtaját hagyd nyitva és tedd szökés biztossá a szobát és vigyázz,hogy ne essen be sehova.Majd meglátod,hogy fog örülni neki! :) Bocsi egy kicsit hosszú lett,de remélem segítettem.
2012. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Esetleg még annyit, hogy eleinte hagyjam ritkábbra a kalitka takarítását? Első nap nagyon összepiszkította és gondoltam jobb, ha kicsit rendbe rakom, de nagyon ráijesztettem vele. Mennyi időnként illene?
2012. szept. 9. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!