Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tudtok a rozella papagájró...

Mit tudtok a rozella papagájról? Kérlek sokan írjatok sok információ kéne hamar sürgősen!

Figyelt kérdés

Mik az igényei?Mennyibe kerül?Mekkora hely kéne neki?Nagyon csíp?Békés nyugodt faj?Mennyi ideig él?


Ezekre kérem a válaszokat.nem muszáj mindre válaszolni ha nem tudjátok mindegyikre de amelyikre tudjátok lécci válaszoljatok.Most lesz az első papagájom, és nem vagyok benne biztos hogy rozella papagájjal kéne kezdenem.



2012. szept. 9. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
6-15k-ig lehet venni. Sok gyümi/zöldség kell neki. Igen csíp, iszonyat nehezen lehet megszelidíteni, beszélni nem nagyon tud(legalábbis nem tapasztaltam..), kicsit idegesítő nyikorgó hangot ad ki éés túl nyugodtnak sem mondanám. Ez nem egy hullámos papagáj, nem igazán ragaszkodik a gazdihoz. Főleg röpdében jó tartani, én ketrecben tartom, de viszont kiszoktam engedni a szobába és kb ugyanott vagyunk.. És 1. papagájnak inkább egy hullámost vagy egy nimfát válassz(: Rozellát NE. Szép meg minden, de igényes.
2012. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

A rozella papagáj valóban nem kezdő madárnak való.

Ára olyan 8-18 ezer között mozog.

Tápláléka mint a nimfapapagáj esetében, csak egy kicsivel több napraforgóval és zabbal, kevés kukoricával kiegészítve. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, lágy eleséget igényel. Gyakran szokott fürdőzni is (legalábbis az enyémek naponta-kétnaponta pancsoltak.)

Nagy hely és sok mozgás kell neki, elég aktív, mozgékony madár. Általában röpdét ajánlanak, bár én lakásban tartottam őket.

Alapjában véve mutatós, de elég agresszív madár, jó nagyokat tud csípni, és gyakran él is ezzel a lehetőséggel. Hangja nem vészes, fémes csipogás, csak a vészhangja kellemetlen egy kicsit.

Átlag életkora kb. 16-17 év.

Noha kimondottan vad fajta és nem házi kedvencnek való, azért akadnak kivételek, és persze a sok foglalkozás is változtathat a dolgon. Nekem 2 rozellám volt, nem voltak kézzel neveltek, egyikük fél évesen, másikuk majdnem másfél évesen került hozzánk. Megszelídültek, a kezünkből ettek, ráültek az ujjunkra, és néha meg lehetett simogatni őket, de megfogni nem. A tojó valamivel tartózkodóbb volt, és csak a tojások idején volt agresszív. A hím 12 évig volt velünk, a tojó 9 évig.

Tehát sok odafigyeléssel, és persze szerencsével lehet belőle kedves madarat varázsolni, de sohasem lesz teljesen szelíd.

Remélem, mindenre sikerült válaszolni, ha mégsem, kérdezz privátban, segítek, ha tudok.

2012. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 BorosBalázs válasza:
Fontos nem szabad össze engedni a hullámossal! a nimfával már iegn!
2013. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BorosBalázs válasza:
1 szereti a gyümölcsöt. 45 évigél vagy több.Nem engem még nem csípet meg.Igen nyugodt faj.Én befogtam a diófánkon nagyon rosszul bántak vele ahonnan jöt velem nagyon jól megvagyunk nagyon aranyos :) Csőrike
2013. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 hét alatt is meg tud szelídülni, ha mindennap megpróbálod kézből etetni. ha már napok óta eszeget a kezedből, akk már szelíd, engedd ki, csak 1xűen hagyd nyitva a ketrecét.

Nem csíp, vagyis nagyon ritkán, és attól előfordul, h kissé megcsurran a véred, de nem olyan súlyos sebeket okoz, mint pl amilyeneket egy ara tudna.

Okos madár, nekem volt is, van is, beszélni is megtanul, de bölcsebb hímet választani, mert ő fogékonyabb a tanításra, és könnyeben ill hamarabb lesz szelíd. Bújós madár tud válni belőle.

h naponta kiengeded(persze szelídülése után), akk nem muszáj nagy hely neki.

eledele pedig középtermetű papagájoknak való madáreleség, emellé almaszelet, reszelt répa, saláta jöjjön még.

Tudni kel, h imád rágcsálni, ezért legyenek a ketrecébe mindig alma-körteágak, és akk nem bántja a bútorokat. Ja és imád fürödni, tegyél be neki egy kisebb(azaz ne túl mély)kerámiatálat.

És-mint minden díszmadárnak-a csőrkoptató a rácson és a homok a kalitka aljába szórva neki is KELL, ELENGEDHETETLEN!

2019. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nikolett6 válasza:
A legundorítóbb hangú lény, amit valaha hallottam. Egész nap kénytelen vagyok hallgatni a szomszédból a borzasztóan hangos nyikorgását, sokszor mintha talicskát tolnának. Kis ketrecbe ki van baszva az udvarra és még visszhangzik is. A másik utcából is hallani. Aki nem foglalkozik vele, annak nem való!! Valószínű unatkozik szerencsétlen! A gazdájának egész nap fújnék egy sípot a fülébe cserébe!
2023. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!