Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jákó vagy szenegáli papagáj...

Jákó vagy szenegáli papagáj inkább?

Figyelt kérdés
tapasztalotokat, jó és rossz tulajdonságokat várok. köszi:)

2012. szept. 10. 23:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Kezdő madártartó vagy? Mennyi időd van naponta a madárral foglalkozni? Mekkora helyed van a számára? Ki tudod engedni minden nap a lakásba (anélkül, hogy összetörné magát vagy a lakást)?


Ezek azok a kérdések amiket érdemes átgondolni előtte. Ha sok időd van és naponta több órát kint tölthet a madár (felügyelettel) a lakásban, valamit már van valamekkora tapasztalatod a madártartásban, akkor mehet a jákó. Ha nincs tapasztalatod, nem tudsz vele minden nap órákat foglalkozni, akkor szenegálit javaslok. Természetesen vele is kell törődni, őt is ki kell engedni minden nap, de jobban viseli a foglalkozás hiányát és kevésbé lesz depis mint a jákó. A jákó ugyanis egyemberes madár, hajlamos a tolltépésre és a depresszióra ha nem tudod lefoglalni őt (túlságosan okos ahhoz, hogy unatkozhasson).

2012. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem szenegáli. A jákó nagyon hajlamos a depresszióra. Nála nem megoldható, hogy elmész 8 órára dolgozni, mert előbb utóbb tolltépésbe fog kezdeni. A szenegáli ezzel nem ennyire nehéz eset. Viszont azért nem érdemes elfeledni, hogy ő is nagyon okos, tehát mérete miatt nem nagyon szabad azt hinni, hogy ővele sokkal kevesebbet kell majd foglalkozni...


Amúgy fontos, hogy mik az igényeid. Szenegáli beszélni nem nagyon fog, jákó csak egy emberes lesz, szenegáli jóval kisebb, kisebb hely is elég, jákónak a kalitka is drágább, egyik sem túl hangos fajta papagáj viszonylatban, a jákó púderezi a tollát, szenegáli nem, stb. Nagyon sok dolgot kell figyelembe venned, mielőtt választasz. Olvass sokat, könyveket, fórumokat, egyéb leírásokat.

2012. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
Egy kis hasznos infó a szenegáliról: [link]
2012. szept. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

iskolás vagyok, ezért nem tudnék vele egésznap ott lenni, viszont anyukám otthon dolgozik, ezért nem lenne egyedül.

van két hullámos papagájom, és már több könyvet ,meg blogot olvastam a papagájokról, szóval konyítok hozzá egy kicsit.

Amúgy a két hullámos se okoz gondot egyrészt mert ők önjáróak, mindennap kijönnek egyedül a kalitkából és a játszófájukon játszanak, másrészt mert valószínűleg külön szobába lennének, így soha nem is találkozhatnának.

Egynap 3 órát lehetne a kalitkán kívűl, annyi ideig biztos hogy tudok rá felügyelni. (max közben leckét is írnék) De valószínűleg több időre is kitudnám engedni.

A beszédképesség nem akkora szempont nálam, inkább az ész.

Egy aranyos,okos, bújós madarat szeretnék. Persze ha beszélni tud az se baj.

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2012. szept. 11. 17:44
 5/21 A kérdező kommentje:
Hely az bőven van. Nagy kalitkát is meg tudunk engedni magunknak.
2012. szept. 11. 17:45
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Én mindenképp lebeszélnélek a jákóról. Esetleg, ha idősebb leszel, külön család stb, akkor is belevághatsz és jobban átlátod majd a helyzetet...


Amúgy árban is van különbség, egy szenegáli 50ezer köröl, míg egy jákó 140 körül kapható.


Nagyon sok okos, bújos, papagáj van. Ezeknek az a feltétele, hogy kézzel nevelt madárka legyen kicsi korától és így ragaszkodni fog az emberhez!

2012. szept. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Mit csinál, amikor "púderezi a tollát" ?

Szégyen, de nem tudom...:(

2012. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Vannak neki pici púdertollai, amelyek púdert termelnek, ezzel védi/teszi vízhatlanná a tollait. Lakásban tartott jákó esetében ez igencsak megnöveli a takarítás szükségességét, mert a finom fehér por ellepi a bútorokat. Allergiás/asztmás embereknél ill. rendmániásoknál okozhat ez gondot. :)
2012. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Így már értem, köszönöm!:)
2012. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szenegáli papagájom van.Kézzel nevelt. Egyáltalán nem hangos. Inkább hangutánzó, utánozza a telefoncsörgést, ajtónyikorgást, ha vki jön hozzánk el kezd egyből dumálni.

Nagyon szeretem.

2012. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!