Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 14 éves lány vagyok, több...

14 éves lány vagyok, több papagájos könyvet olvastam, de azért nem vagyok profi, csak hullámosaim vannak, mondjak le a kakaduról?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kakadut nem olyan egyszerű tartani, rengeteg oda figyelést igényel! Meg elégé társas madár, neked a Nimfa papagájt ajánlom, és majd ha idősebb leszel akkor több felelőséged is lesz stb-stb.
2012. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
amíg nem tudod miért nem vagy profi, addig ne
2012. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen. Kakadut közel sem olyan könnyű tartani mint sokan hiszik.

Maradj a zsebkakadunál azaz a nimfánál.:)


Én 15 éves lány vagyok és rengeteg de tényleg rengeteg dolgot tudok a papagájokról mégse vágnék bele egy kakadu tartásába.

2012. szept. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A kakadu macerás szerintem csak olyannak való aki majd egész nap vele tud lenni. Tizenévesen ott az iskola utána pedig a munkahely. Én is a Nimfát javaslom.
2012. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért kell egész nap vele lenni?
2012. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ne a válaszba kérdezz, hanem válaszolj...



A kakadu egzotikus, meg hát csak tenyésztőnél vagy Bp-en lehet kapni. Nem olyan könnyű, mint aminek hinnéd. mikor már nagyobb leszel, akkor biztos lesz rá időd. Meg nagy ketrec kell nekik, társas állatok, sok dolgot igényelnek. szerintem neked a nimfa ajánlható. Könnyen tartható, okos, beszélni tanítani is lehet, neki is van úgy mond "tollbúb" a fején... teljesen olyan a kettő. Na jó, azért a kakadukkal többet lehet csinálni, de inkább a nimfa. hidd el: majd eljön az is, mikor majd kakadud lesz.:)

2012. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem.

Nimfát nem szeretnék.

És úgy se hogy anyukám otthonról dolgozik?

2012. szept. 22. 10:28
 8/16 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1009043-surg..


Csak azért írtam ki ezt a kérdést, mert ezt láttam. Engem mindenki csak lebeszél, míg ennek a lánynak mindenki ajánlja a kakadut?

Ez miért van?:(

2012. szept. 22. 10:40
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert gondolj bele, a lovat sokkal nehezebb gondozni mint a kakadut!!! Inkább kakadut vegyen mint lovat, mert a lóhoz sokkal több felelőség kell mint a madarakhoz, jelen esetben a kakadu fajtákhoz. Még ne vegyél madarat várjál még egy kicsit! Én 15 vagyok, de a kakaduról már én is lemondtam vannak helyette bronz pulykák.
2012. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha ismertem volna a GYK-t 2010-ben akkor én neki is megírtam volna hogy egyik se neki való.


Amúgy szerintem az összes házi állat közül a madarak/papagájok a legigényesebbek és őket a legnehezebb gondozni(itt a megfelelő tartásra gondolok és nem arra a borzalomra amit a legtöbb madártartó tartásnak nevez/hisz). Főleg ha egy kakaduról vagy hasonlóról azaz egy nagyon összetett lelkű és érzékeny madárról van szó.



Tehát én még mindig azt tanácsolom neked a madár és a te érdekedben is hogy hullámos után és szinte semmi tudással(pár könyv szinte semmi főleg úgy hogy én még egy könyvet se olvastam amiben ne lettek volna hülyeségek) 14 évesen ne akarj egy kakadut vagy hasonló kategóriájú madarat mert ha nem is pár hét,hónap után de megbánnád(te csak simán rosszul éreznéd magad és azon sajnálkoznál miért kellett neked annyira a madár ő viszont borzalmasan lenne maradandó lelki sérüléssel).


Válassz inkább egy kis vagy közepes testű papagájt. Nagy a választék biztos találsz megfelelő fajt ha biztos hogy 2 hullámos mellé akarsz még egy papagájt.

2012. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!