Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit szeret a kínai bütykös...

Mit szeret a kínai bütykös liba? mit szeret enni? hogyan tudom megszelídíteni, magamhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
nem rég vettem őket de nem tudom hogy mit szeretnek és hogy kell e nekik úsztató stb.

2012. szept. 22. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, megvannak-e még a libáid.


Ugyanazt a tápot eszik, mint a többi liba. Nem válogatós, megeszik mindent, a csirketápot, a szemes magokat és a darált kukoricát. Imádja a zöldet, dobjál be nekik füvet, csalánt, tyúkhúrt. Az állati eredetű táplálékot (bogarak, rovarok, puhatestűek) megtalálja magának.


Lehet nekik úsztatót építeni. Viszont elég nagy madár, majdnem akkora, mint egy hattyú. Ha van rá lehetőséged (tér+pénz), jó nagy úsztatót építs. Nagyon hálásak lesznek. Öröm nézni őket, ahogy lubickolnak.


Ha időt töltesz velük, közel fognak engedni, a kezedből is ehetnek, idővel engedik magukat simogatni. A ludak a legintelligensebb madarak közé tartoznak.

2012. okt. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!