Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elpusztulhat a nimfám ettől?

Elpusztulhat a nimfám ettől?

Figyelt kérdés
Kiengedtem a nimfáim a szobámba repkedni, és mikor egy pillanatig elfordultam, az egyik beleevett az Aszparáguszomba. Nem sokat, csak egy centit egy vékony hajtás végéből, de így is félek hogy belepusztul.. Van okom az aggodalomra?

2012. szept. 29. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy van a madarad? Sajnos segíteni nem tudok, de remélem semmi gond nem lesz. Megnéztem, azt írják, hogy minden része mérgező, de nem volt egyértelmű a madarakkal kapcsolatban. Nekem is vannak madaraim, nagyon vigyázni kell a növényekkel, utána kell nézni, amelyik mérgező azt ki kell vinni a szobából, legalább reptetési idő alatt. Szerintem próbálj meg egy ügyeletet felhivni, és megkérdezni, adhatsz-e neki valamit. Nekem egyszer belecsípett egy növénybe, ami mérgező, egyből tejet itattam vele (de nem merem mondani, mert utána azt mondták az nem jó, mert lehet a tejtől lesz beteg), de szerencsére semmi baja nem lett. Majd írjál, szorítok hogy minden rendben legyen! :)
2012. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző

A tej azért nem jó nekik mert nem tudják lebontani,megemészteni a laktózt. Van aki időnként és keveset ad nekik laktózmentes tejet. Bár szerintem felesleges mert a bolti sz@r tejekben nincs semmi ami embernek,állatnak jó lenne.


Kérdező

Nem tudom hogy mérgező-e de figyeld(ha mérgező akkor egy mag méretű darab is megölheti tehát az az 1cm nagyon sok). Ha megtudod valahonnan hogy mérgező(pl.kérdezd meg az idrén vagy a parrotlanden) és ha látsz rajta valami gyanúsat, arra utaló jelet hogy rosszul van,stb akkor:

Adj neki sok madárhomokot azaz kavicsot. Mindenbe ez legyen a magokba keverve a gyümölcsre,stb szórva. Hogy minél előbb átmenjen rajta és csak a legkevesebb szívódjon fel.

Remélem megmarad(ha az esettől számítva 2 napot túlél valószínűleg megmarad)



Hol laksz? Nem tudsz először felhívni a pesti egyetemről valakit majd ha kiderül hogy mérgező bevinni?

2012. szept. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek :) Az Aszparágusz valóban mérgező, tudtam is erről, ezért írtam ezt a kérdést. Hál' istennek nagyon jól van a madár, nagy a hangja és a mai röptetés alkalmával is maradéktalanul aktív volt, és az étvágya is jó. Valószínűleg a gyors anyagcseréjének hála, a méregnek nem volt elég ideje felszívódni, vagy csak gyenge a méreg... Ma már vigyáztam hogy a 2 aszparágusz közelébe se menjenek, holnap akkor valószínűleg ki is viszem az aszparáguszaimat a szobából. Köszönöm mégegyszer a gyors válaszokat :D
2012. szept. 30. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy nem történt semmi baj, és hogy jól van a madárka.

Amikor nekem történt ilyen, én is nagyon megijedtem, és mivel mindig a tejet említik mérgezés esetén, azért adtam neki, ami kiderült, hogy nem jó, de szerencsére sem a virágtól, sem a tejtől nem lett beteg. Azóta én is nagyon vigyázok, sajnos a baj hamar megtörténik.

További boldog együtt töltött éveket kívánok! :)

2012. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az aszparátusz mérgező növény, de remélem nem lesz baja.

Nekem egyszer a madárketrecbe belógott a leanderem egy gallya, vagy 10 levéllel, (ami szintén egy mérgező növény) és a hullámosok leették. szerencsére nem lett tőlük bajuk.

2012. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :DD
2012. okt. 1. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!