Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájról lenne pár...

Hullámos papagájról lenne pár kérdésem lentebb!?

Figyelt kérdés

meddig élnek?

meg lehet tanítani beszélni?

most még picik

kálickával ha el akarom adni, akkor mennyit kérhetek értük? párban vannak, így értékesebbek?


2012. okt. 1. 19:59
 1/10 A kérdező kommentje:

jah

és ez hogy van, mikor kell kiengedni őket?

milyen időközönként?

ha a szobába kiengedem röptetni, akkor hogy fogom maajd megfogni és visszatenni?

2012. okt. 1. 20:02
 2/10 A kérdező kommentje:
meg csak akkor fog beszélni, utánozni ha szelíd?
2012. okt. 1. 20:13
 3/10 A kérdező kommentje:
meg most 2 fiatal párba van, ezeket már nem lehet szétszedni hogy én legyek a párja vagy mi?
2012. okt. 1. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

A hullámos papagáj átlag életkora 6-10 év. Lehet beszédre tanítani őket, csak sajnos ennek az a feltétele, hogy a madárnak szelídnek kell lennie, de megoszló köztük az ember iránti közeledés. Van amelyikhez ha odatartod az ujjad rámászik. Szükséges, hogy a beszédre tanítandó madarat minden más madártól teljesen elkülönítve tartsd a másiktól. Ha a papagáj már teljesen szelíd lett addig ismételd a szavakat, mondatokat míg meg nem tanulja (hátránya, hogy sokat kell vele foglalkozni).

Egy papagáj ára 600-1000 Ft körül mozog, tehát ha a másikat is el szeretnéd adni akkor nyilván a duplája az előbbi ár.

Az első hónapokban ne engedd ki a madarat, had szokja az új környezetét. Amikor kiengeded a madarakat győződj meg róla, hogy ajtó, ablak be legyen csukva ugyanis magas a szabadságvágya és könnyen kirepülhetnek az ajtón, ablakon. Majd próbáld meg minél többet kiengedni őket mivel akkor a legboldogabbak a madarak, ha szárnyalhatnak. Az első röptetést este ejtsd meg, sötétben így a madár nem fog nekiszállni az ablaküvegnek. Nincs perchez kötve a madár röptetésének ideje, de kb fél órát repdesnek. Ha leszállt valahova akkor oltsd le a villanyt és fogd meg kesztyűvel vagy törülközővel és úgy tedd vissza a kalitkájába. Később rászoktathatod őket, hogy a fejedre, a válladra vagy a tenyeredbe repüljenek. Ha van rá lehetőség minden nap engedd ki, de csak akkor, ha otthon vagy.

2012. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A hullámos papagáj életkora inkább 10-15 év, nem 6-10.


Ne szedd szét őket, akkor sem, ha el szeretnéd őket adni, bár, nem értem, minek neked papagáj, ha még picik, és már túladnál rajtuk. Azt pedig ne akard, hogy téged tekintsenek egymás helyett fajtársnak. Ennek az opciónak nincs egyetlen előnye sem. Nem szelídülnek meg hamarabb, nem fognak neked verseket szavalni így sem, úgy sem.


Miért van olyan érzésem, hogy már megint csak egy "akarok papagájt" alapján, semmilyen utánaolvasás nélkül, fél és téves információk alapján hasraütésszerűen "tartva vannak", úgy hogy az neked sem jó, de legfőképp nekik?

2012. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
1 válaszoló lennék. Érdekes, de ha utánanéznél az interneten átlag életkora az 6-10 év szinte mindenhol úgy van kiírva...
2012. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a provokatív véleményedet megtarthatod magadnak, egyébként ajándékba kaptam, nem szándékozom eladni, csak kíváncsi vagyok az értékükre

gondoltad volna, hogy éppen utánaolvasgatok, utánakérdezek és nem hasra ütésszerűen fogom tartani őket? :O


kösz a válaszokat

2012. okt. 2. 16:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna a kérdéseid alapján. Meg a nekem írt privát üzeneted alapján sem.


Kedves első válaszoló: ha utánanézel rendesen, láthatod, hogy ez téves információ. Ha rendesen tartod őket, akkor akár meg is tapasztalhatod mindezt.

2012. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 5. válaszadónak:


"A hullámos papagáj életkora inkább 10-15 év, nem 6-10. "


Pont minap olvastam épp erről, hogy az interneten egyik oldal másolja a másikról a sok téves információt. Nem értenek a hullámos papagájokhoz, s más oldalakról szedik az információkat, melyek szintén tévesek.


Kérdező!

Én mindig és mindenkinek azt szoktam mondani, hogy ne magunkat nézzük, hogy nekünk mi a jó, hanem azt, hogy a kis állatkáinknak.

Sokan megveszik, megkapják, s nem megfelelően bánnak velük.


Nekünk nem 1 papagájunk volt már. Jelenleg 2 van, párban vannak. Ők úgy kerültek hozzánk, hogy valakiknek nem kellett, megunták őket. Undorítóak az ilyen emberek.

Szegények teljesen el lettek vadítva, nem is tudjuk őket kézhez szoktatni, de mivel párban vannak, nem is erőltetjük. Illetve miért fogdossam őket erőszakkal, ha nekik ez megrázó lehet. Teljesen jól érzik magukat így is, hogy nincsenek kézhez szoktatva. S nekem ez a lényeg, hogy Ők jól érezzék magukat.


A beszéd tanítása is változó. Ha párban vannak, kevesebb az esélye. De nem fogom őket csak azért szétválasztani, hogy megtanítsam beszélni a hímet. Eleve nagy törés lenne neki, ha a párját különtenném. Nem is beszélve, hogy nagyfokú önzőség lenne, mert csak magamnak akarnék jót azzal, hogy beszél. A papagájnak oly mindegy.

2012. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, 82%-os, nagyon szépen megfogalmaztad a lényeget. Remélem a kérdező, és sok válaszadó megérti, mit szeretnél/nk mondani.
2012. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!