Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos és nimfa együtt?

Hullámos és nimfa együtt?

Figyelt kérdés
Lehet tartani, egy viszonylag nagyobb szobai röpdében hullámos és nimfa papagáj együtt? 2 db hullámos, és 2 db nimfa
2012. okt. 5. 12:46
 1/4 anonim válasza:
Én egyutt tartottam 2 hullámost és 1 nimfát! Nagyon jól kijottek egymással:)
2012. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy hullámosom és egy nimfám van külön kalitkájuk van egymás mellett, de nem jönnek ki jól. Vagy összevesznek, vagy nagy ívben kerülik egymást. Ráadásul a hullámos félős is, ritkán jön ki a kalitkájából, ha úgy van, akkor egész nap üldögél. Ha kiveszem csak visszarepül a kalitkájába.
2012. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem ajánlom.

A hulik lehet elnyomnák a nimfákat. Lehet a farktollaikat,bóbitáikat is húzkodnák,tépkednék.

Meg ha költeni kezd mindkét pár vagy csak a nimfák a hulik szétszedik a nimfák fészkét, kidobálják a tojásokat, bántják/megölik a fiókákat.



De ha nem akarod őket tenyészteni akkor mivel van hogy jól megvannak megpróbálhatod. Ha úgy látod viszonylag elvannak és nem bántják a nimfákat akkor együtt maradhatnak.

2012. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem két hullámos és két nimfa él együtt. Nem lettek életreszóló barátok, de nincs csipkedés, nincs veszekedés. És igen, a hullámosok az akaratosabbak, de még soha nem bántották egymást. De ennek feltétele az, hogy szinte egész nap szabadon vannak, így van helyük arra, hogy "kikerülhessék" egymást igény szerint.


Gyakran tartják őket együtt, és ritkán van belőle probléma. Általában, ahol komoly csipkedések vannak, ott az renitens papagáj mással is agresszív.

2012. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!