Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet egy hullámos...

Hogyan lehet egy hullámos papagáj fiókát mesterségesen felnevelni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek van egy tojója, aki nem fogadja el a fiókákat, ezért át tette egy másik fészekbe a tojásokat, én viszont szeretnék egyet felnevelni, többek között azért, mert rengeteg tojás van a fészekben, másrészt pedig szeretnék egy kézzel nevelt fiókát, verébfiókát már neveltem fel, csodálatos élmény volt, és jó lenne még egyszer átélni, természetesen meg is tartanám utána a fiókát. Megkérdezném, hogy miből és mennyit adjak majd a fiókának, hány fokos helyen érzi magát jól, és hogy mikor vegyem ki a fészekből(lehetőleg minél előbb lenne aktuális)

2012. okt. 7. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt elég sok minden le van írva, de kérdezhetsz is: [link]
2012. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Egy hullámosnál szerintem bőven elég az hogy amikor már tollasodik a kiszemelt fióka elkezded mindennap kivenni az odúból egy kicsit babusgatni. Így is szelíd lesz és legalább a szülei nevelik fel.

MERT ha 1-2 hetes korában elviszed és te neveled abból bajok lesznek. Nem szocializálódik rendesen,stb ezért bajok lesznek/lehetnek vele ivaréréskor és utána is mivel nem látott másik madarat.

(Ha mondjuk kettőt nevelnél fel együtt! kézzel akkor már nem lennének ilyen problémák.)



Arról már nem is beszélve hogy egy pár hetes fiókánál sok mindenre kell figyelni pl. nem etethetsz rá az előző etetésből még a begyében lévő kajára,stb így könnyen hibázhatsz,megölheted.

2012. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De aranyosan irtad, kivenni babusgatni. :) En most varok tojasokat a hullamos papagaj paromtol. En is tervezek felnevelni 2-ot, mivel eleve ezzel szeretnek foglalkozni (madarak, emlosok), ezt tanulom, es szuksegem lenne gyakorlatban is mar elkezdeni nem csak elmeletben. Tegnap volt szerencsem etetni par napos nagysandor fiokakat.
2012. okt. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Elsőnek: Köszönöm az oldalt, sajnos nem vagyok jártas a "fórumozásban", de majd belejövök. 1 évem van hátra a gimnáziumból, állatviselkedés szakra szeretnék menni egyetemen, úgyhogy többek között nekem is egy jártasságszerzés lenne. Sajnos arra nem lenne lehetőségem, hogy minden nap ellátogassak a tenyésztőhöz, ezért is szeretnék magam felnevelni egyet. De elsődleges pont, a madár egészsége, esetleg 3 vagy inkább 4 hetesen már lehetne szó arról, hogy elválasztom a nevelőszüleitől?
2012. okt. 8. 15:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudnátok konkrét dolgokat írni a felnevelésével kapcsolatban. Utolsó válaszoló, ha jól értelmeztem, te most fogsz felnevelni 2-őt, hogyan készültél? Hány hetes korában választod el? Mit fogsz neki adni? Mennyi időközönként? Előre is megköszönném a válaszokat!
2012. okt. 8. 15:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiírom a fórumba is a kérdésem! De itt is szívesen várom az ötleteket!
2012. okt. 8. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!