Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelídítsem meg a hullámo...

Hogy szelídítsem meg a hullámos papagájaimat?

Figyelt kérdés
Az van hogy van 3 hullámos papagájom amiből 2 3éves 1 pedig 2.Egy kalitkába vannak de nem tudom hogy szelídítsem meg őket.Már próbálkoztam mindenféle kajával stb-stb , de nem vált be.Elég idősek már és már sajnálom hogy nem akkor kezdtem őket szelídíteni mikor ide kerültek.Lehet hogy má soha nem lesznek szelídek??
2012. okt. 12. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz dolgod lesz. 1. idősek már, 2. többen vannak.


Ha saját fajtársaik társaságában vannak, akkor nehezebben szelídíthetők. Az egyedül tartott madarak jobban rá vannak kényszerülve az emberi társaságra, törődésre.

Egyébként sokat kell a közelükben lenni, kerülni kell a hirtelen mozdulatokat és nagy zajokat. És napról napra, apránként kell egyre közelebb menni hozzájuk. Először csak a ketrec közelében tartod a kezedet hosszabb ideig. Majd apránként egyre közelebb. Aztán az ujjadat bedugod a nyitott ajtón. Ha nem keltesz vele nagy riadalmat, ott kell hagyni hosszú percekig, közben csendben beszélni hozzájuk. A hirtelen mozdulatokat pedig végig kerülni. Ha szerencséd van, jó pár nap ilyen szelídítés után rá fognak ülni az ujjadra. stb.stb...

2012. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) De ez hogy lesz majd? Az egyik ráül a kezemre a többi meg eltanulja tőlük? Odáig már eljutottam hogy ha berakom a kezem akkor nem repdesnek össze vissza.Várom még a válaszokat! :)
2012. okt. 12. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem elèg nagy a kalitkàjuk, szeretik a tàgas, fém, téglalap alakút. Kerekben valamiért nem érzik jól maguk. Az etetőt, itatót, fűrdőt kívülről rakjuk rà. A kalitka aljàra nem àrt mosott folyami homokot rakni, ebből szeretnek csipegetni, segíti az emésztésüket. Hetenként cserélni kell. Meg ugye szeretnek vìzben mosdani. A tűző napfényt se szeretik, meg ne huzatos helyen legyenek. Legyen vàltozatis az étrendjük.( köles, hàntolatlan zab, csumiz, sali, spenótlevél, tyúkhúr, néha kiegészítésként főtt tojàst) Ezeket azért írtam le, mert ha kellemes körülmények között van, nem olyan idegbetegek, könnyebb szelidíteni.
2012. okt. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Most már odáig eljutottam hogy 3-ból már 2 eszik a kezemből tyúkhúrt. :)
2012. okt. 13. 08:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó úton haladsz.

Erre kell őket megtanítani, hogy a kezedtől nem kell félniük. Teszel a markodba eledelt, egy idő után rá fognak ülni az ujjadra. Csak ne akard őket ilyenkor a markodba venni, mert attól nagyon megriadnak, ha a szárnyukat, vagy a hátukat lefogod. Inkább ha az egyik kezedben ülnek, a másik kezeddel közelíts a csőrük felé, próbáld a csőrük alatt simogatni. Az enyém anno azt nagyon szerette, ha a nyakát vakargattam. Olyankor teljesen bekábult (épp csak nem dorombolt :-) )

2012. okt. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D Már az egyik belelépet a tenyerembe de nem mertem megfogni meg amúgy is olyan büszke voltam magamra (és amúgy is kajla vagyok xd) elnevettem magam. xd de nem ilyet meg ott maradt. :)
2012. okt. 15. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondom, ne is fogd le, azzal csak elveszíted az eddig elért eredményeket. Az enyém teljesen szelíd volt, a fejemre, vállamra szállt, csipkedte a hajamat, fülemet, egy-két szót beszélt is, hívásra rászállt az ujjamra. De azt akkor sem tűrte el, hogy a markomba fogjam.
2012. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!