Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagályokról lenne pár...

Nimfa papagályokról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
1. az ugye nekik nem rossz ha egy 2 méter magas és 4*150 cm kalitkába vannak ?? 2. kicsit meg akarom szeliditeni őket annyit elértem hogy esznek már bátran a kezemből de például ha benyúlok a kalitkába akkor ott katasztrófa csapkodnak össze vissza sívitoznak szegények. köszönöm előre is a segítséget :)

2012. okt. 12. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Először nem àrt tudnod, hogy a papagàj szót pontos jével írjàk. Amúgy a nimfapapagàj békés természetű, nem kényes, kis helyen is elvan, szóval a kalitkàjuk elèg nagy, de azért néha nem àrt őket kiengedni a szobàba repdesni kicsit. Szeretik a kölest, zabot, zöldség és gyümiféléket. Költési időszakban napraforgòt, főtt tojàst, tejbe àztatott zsemlét is adjunk nekik. Ha rendesen tartjàtok őket, több10 évig is eléldegélhetnek.
2012. okt. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen idő közben rájöttem hogy pontos j ;) a többit köszönöm :) megfogadom őket
2012. okt. 13. 17:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Költési időszakon kívül is kell nekik adni csíkos és fehér napraforgót(pár szemet naponta), főtt tojást(1-2 hetente).

A tejbe áztatott zsemle meg úgy ahogy van nem nekik való. A zsemle,kenyér,kiflifélék beleragadhatnak a belükbe. A tej meg azért nem jó mert nem tudják lebontani a laktózt(tejcukrot) mert nincs enzimjük.

2012. okt. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az àllatorvos mondta a tejbe àztatott zsemlét. Azt mondta csak a nimfapapagàjoknak szabad adni. Szerintem ő jobban tudja. :)
2012. okt. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg nem. Sok sőt rengeteg állatorvos csak felszínesen ismeri,kezeli a madarakat. Igazából szinte semmit se tudnak róluk.

(Pl. az igazán hozzáértő állatorvosok azt mondják salátát ne adj a papagájnak míg az ilyen átlag állatorvosok azt persze hogy adhatsz neki,stb)


A nimfa is papagáj és a papagájoknak nem jó a tejes zsemle.

2012. okt. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De akkor miért mondta, h csak a nimfàknak szabad, ha nem ért hozzà, azt mondta volna, mindnek szabad. Namindegy. Majd keresni kell egy papagàjszakértőt. :)
2012. okt. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. okt. 19. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!